• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Wandale zniszczyli oznakowanie trasy Parkrun

19 kwietnia 2022, 09:27
fot. Tymon Ostrouch
Jesienią 2021 roku 5-kilometrowa trasa Parkrun w parku Kopernika w Gorzowie została oznakowana specjalnymi tabliczkami. Zadanie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Niestety, drewniane tabliczki zostały właśnie zniszczone. Ktoś je połamał i wyrzucił do kosza.

Oznakowanie trasy Parkrun w parku Kopernika powstało w ramach budżetu obywatelskiego 2020 i kosztowało kilkanaście tysięcy złotych. Na trasie biegu, który odbywa się w każdy sobotni poranek pojawiły się drewniane tabliczki, które pokazywały kierunek biegu lub marszu, została również tablica informacyjna z jej całym przebiegiem. Inwestycja została zrealizowana jesienią 2021 roku o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Trasa gorzowskiego "Parkrun" będzie oznakowana”.

Niestety okazało się, że drewniane tabliczki informujące o przebiegu trasy Parkrun właśnie zostały zniszczone. Jak się okazuje, to nie pierwszy taki akt wandalizmu, który uderza w społeczność Parkrun.

- Niestety z tygodnia na tydzień ktoś dopuszcza się aktów wandalizmu na oznaczeniach naszej trasy. Jest to dla nas fatalna informacja. W ramach naszej społeczności biegowej liczącej sobie kilkaset osób z Gorzowa co tydzień w biegu chce uczestniczyć średnio ok. 80 osób. Z uwagi na częste odwiedziny w naszym parku osoby z innych lokalizacji w tym również z zagranicy, strzałki bardzo pomagają w nawigacji. Jest dla nas niewyobrażalną szkodą fakt, że ktoś z taką stanowczością regularnie tydzień w tydzień dopuszcza się tak bezmyślnych aktów zniszczenia i wandalizmu. Strzałki nie tylko są wyrywane, ale również łamane i wyrzucane do śmietnika. Jest to nawet groteskowe, że wandal za nic ma własność społeczną lecz ostatecznie pragnie swoje zniszczenia posprzątać i wyrzucić do śmieci. Choć może należy to również rozpatrywać w kategoriach prowokacji – opowiada Tymon Ostrouch, koordynator Parkrun w Gorzowie.

Zniszczone tabliczki to jednak nie wszystko. W ostatnim czasie ktoś włamał się do skrzyni na ekwipunek pozostawionej w parku i również sfinansowanej w ramach budżetu obywatelskiego.

- Zdaję sobie sprawę, że nasz przypadek jest tylko kolejną kroplą w morzu głupoty, która rozlewa się w Gorzowie. Prosimy o nagłośnienie sprawy. Parkrun łączy gorzowian ze społecznościami na całym świecie, nie pozwólmy, żeby głupie akty wandalizmu niszczyły coś, co tak wielu z nas daje tyle radości – podkreśla Ostrouch.

Parkrun to inicjatywa społeczna, zupełnie darmowa. Powstała w Gorzowie, aby promować zdrowy tryb życia i umożliwić mieszkańcom naszego miasta wspólny bieg lub spacer w każdą sobotę na trasie 5 km. Każdy jest mile widziany, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy kondycji fizycznej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości