Wiadomości

Wandale zniszczyli oznakowanie trasy Parkrun

19 kwietnia 2022, 09:27
fot. Tymon Ostrouch
Jesienią 2021 roku 5-kilometrowa trasa Parkrun w parku Kopernika w Gorzowie została oznakowana specjalnymi tabliczkami. Zadanie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Niestety, drewniane tabliczki zostały właśnie zniszczone. Ktoś je połamał i wyrzucił do kosza.

Oznakowanie trasy Parkrun w parku Kopernika powstało w ramach budżetu obywatelskiego 2020 i kosztowało kilkanaście tysięcy złotych. Na trasie biegu, który odbywa się w każdy sobotni poranek pojawiły się drewniane tabliczki, które pokazywały kierunek biegu lub marszu, została również tablica informacyjna z jej całym przebiegiem. Inwestycja została zrealizowana jesienią 2021 roku o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Trasa gorzowskiego "Parkrun" będzie oznakowana”.

Niestety okazało się, że drewniane tabliczki informujące o przebiegu trasy Parkrun właśnie zostały zniszczone. Jak się okazuje, to nie pierwszy taki akt wandalizmu, który uderza w społeczność Parkrun.

- Niestety z tygodnia na tydzień ktoś dopuszcza się aktów wandalizmu na oznaczeniach naszej trasy. Jest to dla nas fatalna informacja. W ramach naszej społeczności biegowej liczącej sobie kilkaset osób z Gorzowa co tydzień w biegu chce uczestniczyć średnio ok. 80 osób. Z uwagi na częste odwiedziny w naszym parku osoby z innych lokalizacji w tym również z zagranicy, strzałki bardzo pomagają w nawigacji. Jest dla nas niewyobrażalną szkodą fakt, że ktoś z taką stanowczością regularnie tydzień w tydzień dopuszcza się tak bezmyślnych aktów zniszczenia i wandalizmu. Strzałki nie tylko są wyrywane, ale również łamane i wyrzucane do śmietnika. Jest to nawet groteskowe, że wandal za nic ma własność społeczną lecz ostatecznie pragnie swoje zniszczenia posprzątać i wyrzucić do śmieci. Choć może należy to również rozpatrywać w kategoriach prowokacji – opowiada Tymon Ostrouch, koordynator Parkrun w Gorzowie.

Zniszczone tabliczki to jednak nie wszystko. W ostatnim czasie ktoś włamał się do skrzyni na ekwipunek pozostawionej w parku i również sfinansowanej w ramach budżetu obywatelskiego.

- Zdaję sobie sprawę, że nasz przypadek jest tylko kolejną kroplą w morzu głupoty, która rozlewa się w Gorzowie. Prosimy o nagłośnienie sprawy. Parkrun łączy gorzowian ze społecznościami na całym świecie, nie pozwólmy, żeby głupie akty wandalizmu niszczyły coś, co tak wielu z nas daje tyle radości – podkreśla Ostrouch.

Parkrun to inicjatywa społeczna, zupełnie darmowa. Powstała w Gorzowie, aby promować zdrowy tryb życia i umożliwić mieszkańcom naszego miasta wspólny bieg lub spacer w każdą sobotę na trasie 5 km. Każdy jest mile widziany, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy kondycji fizycznej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości