Wiadomości

Wysepka zostanie przebudowana. Rowerzyści będą mogli korzystać z przejazdu

14 czerwca 2022, 09:48
fot. Damian Pyta
Przy ul. Kombatantów został wyznaczony nowy przejazd dla rowerów, ale wprost przez wysepkę z wysokimi krawężnikami. Rowerzyści póki co, w bezpieczny sposób nie mogą z niego korzystać. Miasto zapowiada, że w ciągu kilku dni wysepka zostanie przebudowana, a krawężniki obniżone.

W miniony weekend portal gorzowianin.com informował o tym, że obok przejścia dla pieszych przy ul. Kombatantów pomiędzy Watralem, a parkiem Górczyńskim został wymalowany przejazd dla rowerzystów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że czerwona ścieżka została wymalowana wprost przez wysepkę z wysokimi krawężnikami. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Rowerem wprost na wysepkę. Drogowy absurd w Gorzowie?".

Mieszkańcy Gorzowa ironizowali, że jest to ścieżka rowerowa dla odważnych i podkreślali, że mają nadzieję, że krawężniki jednak zostaną obniżone. Dlatego też zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z pytaniami w sprawie drogowego absurdu. Zapytaliśmy się czy miasto zamierza w najbliższym czasie przebudować wysepkę lub ją zlikwidować oraz obniżyć krawężniki, tak aby przejazd rowerem był bezpieczny. Ponadto zapytaliśmy dlaczego od razu nie zostały wykonane kompleksowo roboty, czyli wymalowanie ścieżki nie szło w w parze z obniżeniem krawężników.

Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź z gorzowskiego magistratu. - Przejazd jest w trakcie przebudowy. Część prac wykonuje firma malująca, część firma, która przystosuje wjazdy i przejazd przez wysepkę. Pełne wykonanie prac to kwestia kilku dni – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości