Wiadomości

Zuchwała kradzież krzewów z wyremontowanej ul. Słonecznej [zdjęcia]

28 marca 2022, 11:22
fot. Damian Pyta
Dopiero co zakończył się remont ul. Słonecznej, w ramach którego pojawiła się nowa zieleń, a złodzieje dali już o sobie znać. Ze skweru zostały skradzione świeżo posadzone krzewy, zostały po nich tylko dołki.

W marcu po trzech miesiącach poślizgu zakończyła się przebudowa ul. Słonecznej, inwestycją zajmowała się firma Maldrobud z Myśliborza za kwotę 6 mln 44 tys. 816 zł. Sam remont i czas jego trwania pozostawiał wiele do życzenia, ale mieszkańcy cieszyli się, że ich droga w końcu została wyremontowana, a przy okazji została posadzona zieleń i drzewa.

Jednak nowe nasadzenia długo nie przetrwały, bo część z nich padła już łupem złodziei, którzy jak gdyby nigdy nic ukradli sadzonki z pasa zieleni przy murze koło żłobka. Informację o kradzieży sadzonek otrzymaliśmy od naszej czytelniczki Elżbiety.

- W końcu mamy wyremontowaną ul. Słoneczną. Posadzono drzewa i glicynie przy murze koło żłobka. Przechodząc tamtędy z przykrością zauważyłam, że ktoś ukradł około 10 krzewów glicynii. Bardzo proszę o nagłośnienie tej sprawy. Może ktoś coś zauważył, może jest gdzieś w pobliżu monitoring, może zdarzenie zarejestrowała jakaś kamerka w parkujących w pobliżu samochodach. Wiele lat czekaliśmy na ten remont. Teraz kiedy w końcu mamy porządną, wygodną i udekorowaną roślinami ulicę, komuś to przeszkadza lub woli mieć piękne krzewy za  darmo w swoim ogródku – opisuje czytelniczka Elżbieta, mieszkanka os. Słonecznego.

Glicynie (inaczej Wisteria) należą do najokazalszych pnączy - są piękne przez cały rok, ale najpiękniejsze w maju, kiedy kwitną. Ich kwiaty są bardzo okazałe i mają kolor od jasno niebieskiego aż do ciemnego fioletu. Są to rośliny długowieczne, żyjące nawet ponad sto lat. Docelowo glicynie miały pnąć się po murku koło przedszkola, jednak po sadzonkach zostały tylko puste dołki. 

Niestety kradzież roślin z miejskich skwerów i pasów zieleni to prawdziwa plaga i nie zdarza się to po raz pierwszy. Najczęściej dochodzi do kradzieży kwiatów z donic w centrum miasta czy na bulwarach. Rośliny kradną sami mieszkańcy, którzy sadzą je na swoich balkonach czy ogródkach działkowych lub przeznaczają je na sprzedaż. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

1/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

2/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

2/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

3/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

3/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

4/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

4/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

5/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

5/5 Sadzonki krzewów skradzione z pasa zieleni na Słonecznej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości