Wiadomości

Wejście do Łaźni Miejskiej straszy. Czytelnik: To obraz nędzy i rozpaczy [zdjęcia]

22 maja 2022, 19:00
fot. Marcin Kluwak
Odpadające płytki i zdemontowany próg, a do tego pół wejścia zasłonięte zniszczoną siatką - tak wygląda obecnie wejście do zabytkowego budynku Łaźni Miejskiej w samym centrum Gorzowa. Na to w jakim stanie jest budynek Łaźni zwraca uwagę czytelnik Tadeusz, który napisał w tej sprawie do redakcji portalu gorzowianin.com.

Na skrzynkę kontakt@gorzowianin.com napisał czytelnik Tadeusz, który zwrócił uwagę na zniszczone wejście do budynku dawnej Łaźni Miejskiej przy ul. Jagiełły oraz fatalny wygląd zabytkowego budynku.

- Od ponad roku wejście, a dokładnie połowa bramy do Łaźni Miejskiej jest zasłonięta brudną szmatą, która to przykrywa nieudolność dyrektora ZGM, a pośrednio władz miejskich. Od paru lat miasta nie stać na trochę betonu i paru płytek, żeby wykonać odbudowę progu-stopnia do tak cennego obiektu, zabytku znajdującego się w centrum miasta, zaledwie kilkaset metrów od Urzędu Miasta! Do tego bałaganu dołączyli wandale z pseudo malunkami, jest to po prostu obraz nędzy i rozpaczy - opisuje pan Tadeusz, mieszkaniec Gorzowa.

Warto podkreślić, że próg na wejściu został zdemontowany już w ubiegłoroczne wakacje, a prawe drzwi wejściowe zostały zasłonięte siatką budowlaną. Przez kilka miesięcy wejście do Łaźni nie zostało naprawione, kafelki cały czas odpadają, a siatka uległa zniszczeniu – nie brakuje w niej dziur.

Co ciekawe, remont wejścia do Łaźni Miejskiej rozpoczął się już w ubiegłym roku, ale został przerwany. Wszystko przez to, że konserwator zabytków zakwestionował materiały budowlane, które znalazły się w dokumentacji projektowej. Dlatego trzeba było poprawić dokumentację w tej kwestii. Jednak od tamtego momentu minęło kilka miesięcy, a wejście do Łaźni nadal straszy.

Na początku maja zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w tej sprawie. To właśnie pod ZGM podlega zabytkowy budynek dawnej Łaźni Miejskiej. Po tygodniu nasza redakcja przypomniała się z pytaniami. Wówczas otrzymaliśmy maila, że „ZGM jest w trakcie przygotowania odpowiedzi”. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na żadne z zadanych przez naszą redakcję pytań. Jak tylko ją otrzymamy, opublikujemy na portalu gorzowianin.com.

Fotoreportaż


1/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

1/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

2/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

2/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

3/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

3/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

4/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

4/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

5/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

5/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

6/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

6/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

7/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

7/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości