Wiadomości

Wejście do Łaźni Miejskiej straszy. Czytelnik: To obraz nędzy i rozpaczy [zdjęcia]

22 maja 2022, 19:00
fot. Marcin Kluwak
Odpadające płytki i zdemontowany próg, a do tego pół wejścia zasłonięte zniszczoną siatką - tak wygląda obecnie wejście do zabytkowego budynku Łaźni Miejskiej w samym centrum Gorzowa. Na to w jakim stanie jest budynek Łaźni zwraca uwagę czytelnik Tadeusz, który napisał w tej sprawie do redakcji portalu gorzowianin.com.

Na skrzynkę kontakt@gorzowianin.com napisał czytelnik Tadeusz, który zwrócił uwagę na zniszczone wejście do budynku dawnej Łaźni Miejskiej przy ul. Jagiełły oraz fatalny wygląd zabytkowego budynku.

- Od ponad roku wejście, a dokładnie połowa bramy do Łaźni Miejskiej jest zasłonięta brudną szmatą, która to przykrywa nieudolność dyrektora ZGM, a pośrednio władz miejskich. Od paru lat miasta nie stać na trochę betonu i paru płytek, żeby wykonać odbudowę progu-stopnia do tak cennego obiektu, zabytku znajdującego się w centrum miasta, zaledwie kilkaset metrów od Urzędu Miasta! Do tego bałaganu dołączyli wandale z pseudo malunkami, jest to po prostu obraz nędzy i rozpaczy - opisuje pan Tadeusz, mieszkaniec Gorzowa.

Warto podkreślić, że próg na wejściu został zdemontowany już w ubiegłoroczne wakacje, a prawe drzwi wejściowe zostały zasłonięte siatką budowlaną. Przez kilka miesięcy wejście do Łaźni nie zostało naprawione, kafelki cały czas odpadają, a siatka uległa zniszczeniu – nie brakuje w niej dziur.

Co ciekawe, remont wejścia do Łaźni Miejskiej rozpoczął się już w ubiegłym roku, ale został przerwany. Wszystko przez to, że konserwator zabytków zakwestionował materiały budowlane, które znalazły się w dokumentacji projektowej. Dlatego trzeba było poprawić dokumentację w tej kwestii. Jednak od tamtego momentu minęło kilka miesięcy, a wejście do Łaźni nadal straszy.

Na początku maja zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w tej sprawie. To właśnie pod ZGM podlega zabytkowy budynek dawnej Łaźni Miejskiej. Po tygodniu nasza redakcja przypomniała się z pytaniami. Wówczas otrzymaliśmy maila, że „ZGM jest w trakcie przygotowania odpowiedzi”. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na żadne z zadanych przez naszą redakcję pytań. Jak tylko ją otrzymamy, opublikujemy na portalu gorzowianin.com.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

1/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

2/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

2/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

3/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

3/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

4/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

4/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

5/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

5/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

6/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

6/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

7/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

7/7 Budynek Łaźni - obraz nędzy i rozpaczy

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości