Wiadomości

Zjechanie z tych schodów z wózkiem jest wyzwaniem. Co dalej ze schodami przy Fredry?

15 marca 2022, 12:37
fot. gorzowianin.com
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę, że świeżo wyremontowane schody przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego są niebezpieczne, ponieważ schody są strome i nie mają odpowiednich platform, aby móc w bezpieczny sposób zjechać z nich z wózkiem. Z kolei wykonawca zapewnia, że wszystko zrobił zgodnie z projektem. Natomiast miasto tłumaczy, że schody są cały czas placem budowy.

W sobotę 12 marca portal gorzowianin.com opisywał jako pierwszy problem związany z nowo wybudowanymi schodami przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego. Nowe schody są naprawdę strome, ale prawdziwym problemem jest to, że na ich całej długości nie ma żadnych platform, aby móc bezpiecznie zjechać z wózkiem. Zresztą nasza czytelniczka Katarzyna przeżyła ostatnio na własnej skórze, jakim wyzwaniem jest zjechanie z tych schodów z wózkiem, w którym znajduje się dziecko. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Czytelniczka: Gorzów oprócz Schodów Donikąd ma również schody do niczego!”.

Pani Katarzyna podkreśla, że jeżeli schody od strony ul. Fredry nie zostaną wyłączone z użytkowania i nie zostaną doprowadzone do stanu, kiedy będzie można z nich bezpiecznie korzystać, to zamierza osobiście przygotować prezydentowi Wójcickiemu wózek z zawartością cegieł odpowiadających wadze dziecka  i zaprosi go na spacer schodami w dół.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Właśnie dostaliśmy odpowiedź od urzędników. Do redakcji portalu gorzowianin.com odezwał się również wykonawca inwestycji.

- Schody zostały wykonane zgodnie z projektem, który otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Gorzowa – podkreśla Przemysław Buszkiewicz, wykonawca schodów. A co na to miasto? - Inwestycja jest w trakcie realizacji, miejsce jest placem budowy. Zwróciliśmy się do wykonawcy, aby lepiej oznaczył schody, po to by nie wystąpiło zagrożenie dla tych mieszkańców, którzy już teraz korzystają ze schodów. W trakcie odbiorów, które rozpoczną się w najbliższym czasie, uwagi mieszkańców zostaną ocenione pod kątem możliwości ich uwzględnienia – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Wyremontowane schody w parku Słowiańskim

1/4 Wyremontowane schody w parku Słowiańskim

2/4 Wyremontowane schody w parku Słowiańskim

2/4 Wyremontowane schody w parku Słowiańskim

3/4 Wyremontowane schody w parku Słowiańskim

3/4 Wyremontowane schody w parku Słowiańskim

4/4 Wyremontowane schody w parku Słowiańskim

4/4 Wyremontowane schody w parku Słowiańskim

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości