Wiadomości

Fuszerka w parku Róż? Z białych pergoli schodzi farba [zdjęcia]

28 stycznia 2022, 11:07
fot. Dorota Kawczyńska
Mieszkańcy Gorzowa alarmują, że białe pergole w rewitalizowanym parku Róż wymagają już poprawek. Z drewnianych konstrukcji schodzi już farba, chociaż prace w parku Róż oficjalnie się nie zakończyły.

Rewitalizacja parku Róż (park Wiosny Ludów) to jedna z inwestycji, która wzbudza wśród mieszkańców Gorzowa największe emocje. Gorzowianie co jakiś czas wytykają wykonawcy błędy oraz niedociągnięcia. Inwestycja warta 5 mln 999 tys. zł miała się zakończyć pierwotnie pod koniec września 2021 roku, jednak tak się nie stało i według najnowszego aneksu do umowy, rewitalizacja parku Róż powinna zakończyć się do końca stycznia 2022 roku. To już piąty termin.

Jak wygląda park pod koniec prac? Okazuje się, że białe pergole, które zostały ustawione w różanym zakątku w grudniu, wymagają już poprawek o czym alarmują mieszkańcy Gorzowa. -Uważajcie na silny wiatr. Wieje tak, że zdziera farbę... z nowiutkich, bialutkich parkowych budowli - ironizuje pani Dorota Kawczyńska. - Zapewne wykonawca za chwile „zamaskuje” dodatkową warstwa farby, ale „pudrowanie syfu” nie pomoże na dłużej niż kilka miesięcy. Problem nieprzygotowanej powierzchni pozostanie - podkreśla z kolei Robert Trebowicz.

Na zdjęciach, które zrobili gorzowianie dokładnie widać, jak biała farba odchodzi płatami z drewnianej konstrukcji. Wygląda to naprawdę fatalnie, tym bardziej że konstrukcja stoi niewiele ponad miesiąc, a jest już w takim stanie. 

Co na to Urząd Miasta Gorzowa? - Miasto przygotowuje się do obiorów technicznych inwestycji prowadzonej w parku Wiosny Ludów. Sprawdzana jest realizacja tej inwestycji, dokumentowane są uwagi, zauważone usterki. Podczas odbiorów technicznych zostaną one przekazane wykonawcy, po to, by zostały naprawione lub wymienione. Urzędnicy czekają na pismo wykonawcy, informujące o zakończeniu inwestycji. Termin to pierwszy tydzień lutego. Wtedy można będzie przystąpić do odbiorów i przekazania wszystkich uwag – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

1/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

2/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

2/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

3/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

3/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

4/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

4/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

5/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

5/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

6/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

6/6 Z białych pergoli w parku Róż schodzi farba

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości