• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Blokowisko wdziera się na ogródki działkowe. Co dalej z działkami? [zdjęcia]

7 marca 2022, 10:49
fot. czytelnik Patryk
Przyszłość ogródków działkowych ROD "Magnolia" w Gorzowie stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez to, że część działek została źle wytyczona i wchodzi na teren dewelopera, który buduje tam bloki. Deweloper zlikwidował już część ogrodzenia i wszedł z pracami na działki znajdujące się na jego terenie

W lipcu 2021 roku portal gorzowianin.com w artykule „Działkowcy z ROD „Magnolia” stracą swoje działki?” informował o problemie działkowców z ROD "Magnolia" przy ul. Walczaka. Chodziło o to, że część działek została źle wytyczona i wchodziła 4 metry w głąb na teren dewelopera, który buduje tam nowe osiedle bloków mieszkaniowych. 

Już w ubiegłym roku firma Budnex chciała, aby ogrodzenie zostało ustawione zgodnie z planami, co oznaczało likwidację tych części ogródków które znajdują się na terenie dewelopera. Jak się okazało, o tym, że granice działek są źle wytyczone było już wiadomo od około 5 lat, jednak Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Działkowców nic w tej sprawie nie zrobił.

Jak się okazało, inwestor w końcu przystąpił do zapowiadanych prac i wszedł na część działek, które znajdowały się na jego terenie. Informację o tym, jak wyglądają obecnie działki graniczące z nowym blokiem otrzymaliśmy od czytelnika Patryka na facebookowym profilu gorzowianin.com. 

- Inwestor bez uprzedzenia zabrał ponad 4 metry działki. Rozmawialem z jedną z właścicielek, nie dostała żadnej informacji, że będą usuwać ogrodzenie i żeby zabrała swoje rzeczy. Działkowcy nie dostali żadnej informacji, a to są osoby gdzie średnia wieku to 70 lat. Nie było żadnego ogłoszenia w gablocie przy wejściu na działki, a obecnie jest tylko jedno wejście na ROD „Magnolia”. Inna z kobiet, z którą rozmawiałem mówi, że deweloper miał zabrać 4 metry działki, a zabrał 4,30 i będzie o te 30 cm – opowiada czytelnik Patryk.

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszego czytelnika widać, że faktycznie zlikwidowane zostało już ogrodzenie działek i nowe bloki „wlewają się” na teren działek. Wskutek prac budowlanych została zniszczona również część nasadzeń, które były na działkach.

Zwróciliśmy się do firmy Budnex z prośbą o komentarz do sprawy i pytaniem dlaczego nikt nie poinformował właścicieli działek o likwidacji ogrodzenia. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie. 

Docelowo firma Budnex wybuduje na osiedlu Sady dwa duże bloki w kształcie litery U. Jednak to niejedyny problem właścicieli działek na ROD „Magnolia”. Przez teren ogródków ma w przyszłości przebiegać droga, która będzie łączyć ul. Walczaka z ul. Niepodległości. Jeżeli ogródki działkowe zostaną likwidowane, wówczas działkowcy będą mogli ubiegać się o odszkodowanie i wskazanie nowej lokalizacji. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości