• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcom Zawarcia przeszkadza głośna muzyka. Wartownia zostanie ogrodzona!

21 czerwca 2022, 19:30
fot. Damian Pyta
W piątek 24 czerwca na Wale Okrężnym w Gorzowie ponownie rusza Wartownia. Mieszkańcy Zawarcia, którym przeszkadza głośna muzyka domagali się zaniechania organizowania Wartowni lub zmiany miejsca imprezy. Ich sprzeciw sprawił, że teren zostanie ogrodzony 150 mauzerami, czyli pojemnikami wypełnionymi wodą. To ma zneutralizować poziom hałasu.

Na początku czerwca portal gorzowianin.com informował o tym, że do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego trafiła petycja mieszkańców ul. Wał Okrężny, którzy sprzeciwiali się Wartowni na gorzowskim Zawarciu. Mieszkańcy prosili o zaniechanie organizowania koncertów lub zmianę miejsca imprezy, ponieważ przeszkadza im głośna muzyka. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Mieszkańcy Zawarcia nie chcą Wartowni. Przeszkadza im głośna muzyka".

Wartownia startuje już w piątek 24 czerwca, więc postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja z petycją mieszkańców. Jak się okazało, ta została przekazana według właściwości do Miejskiego Centrum Kultury. Dlatego też zwróciliśmy się do MCK Gorzów z pytaniem czy i jakie działania zostaną podjęte, aby rozwiązać problem, który zgłaszali mieszkańcy Zawarcia.

- Zostały podjęte konkretne działania mające na celu zapewnienie maksymalnego komfortu mieszkańcom ul. Wał Okrężny. Ustalono, że plac na którym organizowane jest wydarzenie otoczony zostanie tzw. mauzerami, czyli pojemnikami wypełnionymi wodą. Taki pojemników zostanie ustawionych 150 sztuk, każdy o masie 1 tony, co znacząco zneutralizuje poziom natężenia dźwięku. Zamontowane zostanie także zadaszenie terenu, co również wpłynie na zmniejszenie poziomu hałasu. Samo nagłośnienie zostanie również wyciszone. Organizator zobowiązał się do stałego monitorowania sytuacji związanej z realizacją koncertów tak, aby na bieżąco reagować na ewentualne niedogodności - komentuje Hanna Dębska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Zgodnie z zapowiedziami, na terenie Wartowni pojawiły się mauzery z wodą, które są ustawiane jeden na drugim. Jest też scena z zadaszeniem. Prace przy budowie imprezowego miasteczka z kontenerów morskich jest na ostatniej prostej. W końcu Wartownia startuje w piątek 24 czerwca.

Wówczas na scenie wystąpi Miqro, Milkwish, Pesos. Natomiast dzień później, w sobotę 25 czerwca zaprezentuje się Catz'N'Dogz, Dj Tonka. Przez całe lato na scenie Wartowni odbędzie się łącznie 27 koncertów, zarówno muzyki klubowej, alternatywnej, jak i hip hopu. Ostatni koncert zaplanowano na niedzielę 28 sierpnia. „Tak będzie grała Wartownia 2022! Mamy dla Was program koncertów [lista]”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

1/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

2/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

2/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

3/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

3/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

4/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

4/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości