Wiadomości

Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

23 maja 2022, 13:05, Marcin Kluwak
To wydarzyło się w sobotni wieczór w samym centrum miasta. Niby nic nowego, bo pomalowanych sprayem bram w Gorzowie mamy setki. Ale tym razem właściciel nie machnął ręką, tylko umieścił w sieci zdjęcia „artystów” apelując do nich o naprawienie swoich szkód.

Dla niektórych to forma sztuki, prawdziwe dzieło, ale dla większości, to akt wandalizmu, który należy napiętnować. Odnowione elewacje, nowe bramy, to dla pseudo-artystów kolejne miejsce do popisu. Zazwyczaj właśnie w takich miejscach wandale umieszczają swoje graffiti, które dla przeciętnego człowieka jest jedynie bohomazem. 

I właśnie takie bohomazy umieścił na bramie przy skrzyżowaniu Spichrzowej i Łazienki w Gorzowie nieznany do tej pory mężczyzna. Dlatego też właściciel zdecydował się na udostępnienie zdjęć z kamery monitoringu, dając wandalom szansę na naprawienie swojej szkody.

-  Wczoraj (21.05) o 23:10 pomazałeś moją bramę sprejem!!! Zdarzeniu przyglądali się też twoi dwaj koledzy. Daje ci szanse: Masz dwa dni na usunięcie z bramy swojej żałosnej twórczości tak, żeby nie pozostał ślad!!! Jeżeli nie zostanie to usunięte, to wyznaczę nagrodę, które będzie rosła tak długo, aż któryś z waszych znajomych zdecyduje się was SYPNĄĆ! No i oczywiście będziecie za ten akt wandalizmu odpowiadać razem! PS: Zniszczyłeś też elewację budynku na rogu Wodnej i Spichrzowej. Tam pewnie będziesz płacił za odmalowanie całej elewacji kamienicy - pisze na swoim profilu w mediach społecznościowych pan Jakub. 

Okazuje się, że "artyści" tego wieczora ozdobili nie tylko bramę przy Łazienki. Identyczny "znak" rozpoznawczy zostawili też na drzwiach wejściowych do budynku przy ulicy Teatralnej 38. Tam zapewne ich wyczyn uchwyciły kamery ze znajdującego się naprzeciwko teatru.

Jaka kara grozi osobom niszczącym elewację sprayem? W art. 288§1 KK. wskazano, że kto uszkadza cudze mienie, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, jeżeli szkodliwość czynu jest mniejsza, takiej osobie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara ograniczenia wolności do roku. Sądy Rejonowe także wymierzają dość wysokie kary grzywny za wandalizm np. 30.000 – 35.000 zł. Zdarzają się sytuacje, w których Sąd odstępuje od wymierzenia kary w zamian za naprawienie szkody np. zniszczonej elewacji budynku.

Jak będzie w tym przypadku? O rozwoju sytuacji będziemy informować. Jak dowiedzieliśmy się od pana Jakuba, nikt do tej pory nie zgłosił się, aby naprawić swoją szkodę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

1/4 Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

2/4 Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

2/4 Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

3/4 Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

3/4 Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

4/4 Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

4/4 Wandalu, kamera nagrała Twój wyczyn. Napraw swoje szkody!

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości