• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Wysoka trawa i chwasty zagrażały bezpieczeństwu. Właśnie zostały skoszone

29 czerwca 2022, 09:38
fot. Anna Kluwak
Mieszkaniec Gorzowa skarżył się na wysoką trawę na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Silwanowskiej, która ograniczała widoczność i zagrażała bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Po interwencji portalu gorzowianin.com, trawa i chwasty, które rosły w rejonie skrzyżowania zostały skoszone.

W poniedziałek 27 czerwca portal gorzowianin.com opisywał problem wysokiej trawy i chwastów na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Silwanowskiej. Czytelnik, który zwrócił się do nas z prośbą o interwencję podkreślał, że wysoka trawa ogranicza widoczność i zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

- Chciałbym zgłosić do pewien problem. Mianowicie problem nie koszenia traw przy skrzyżowaniach. Na zdjęciu widać moment wyjazdu z ulicy Silwanowskiej, na skrzyżowaniu ulic Walczaka, Szarych Szeregów i Silwanowskiej. Skrzyżowanie jest zarośnięte trawą, co uniemożliwia bezpieczny wyjazd. Z tej ulicy wyjeżdżają mieszkańcy bloku Walczaka 49-59, a także rodzice z dziećmi, którzy chodzą do pobliskiego przedszkola nr 20, które znajduje się za blokiem. Wyjazd z tej ulicy stwarza olbrzymie zagrożenie, szczególnie w godzinach szczytu – podkreślał czytelnik Michał.

Na zdjęciu z momentu wyjazdu z ul. Silwanowskiej było widać, że trawa i chwasty na skrzyżowaniu są bardzo wysokie i ograniczają widoczność. Trudno było dostrzec przy wyjeździe czy z lewej strony nie zbliża się jakieś auto osobowe i czy można w sposób bezpieczny wyjechać z drogi podporządkowanej.

W związku z tym, zwróciliśmy się z prośbą o zajęcie się sprawą do Urzędu Miasta Gorzowa. Jak się okazało, nasza interwencja poskutkowała, bo trawa na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Silwanowskiej została w końcu skoszona.

- Ulica Walczaka to obecnie plac budowy i odpowiada za nią wykonawca przebudowy drogi. To również wykonawca odpowiada za koszenie traw i bezpieczeństwo. Dobra wiadomość jest taka, że trawa została właśnie skoszona – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Teraz, kiedy rejon skrzyżowania został wykoszony, widoczność jest bardzo dobra i doskonale widać czy coś nie nadjeżdża z lewej strony.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości