• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Mieszkańcy walczą o Biedronkę na osiedlu. Sklep ma zostać zlikwidowany

1 lipca 2022, 11:25, ak
fot. Marcin Kluwak
Władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Dolinki” nie przedłużyły umowy na wynajem lokalu przy ul. Okólnej, w którym mieści się sklep Biedronka. Tym samym dyskont na osiedlu zostanie zlikwidowany. Z tą decyzją nie zgadzają się mieszkańcy os. Dolinki, którzy zbierają podpisy pod petycją i żądają wyjaśnień od prezesa spółdzielni oraz przedłużenia umowy z Biedronką.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się z prośbą o interwencję mieszkańcy osiedla Dolinki. Chodzi o sklep Biedronka przy ul. Okólnej, który ma zostać zlikwidowany, ponieważ władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Dolinki” nie przedłużyły umowy wynajmu lokalu w pawilonie przy ul. Okólnej 28a, przez co dyskont będzie musiał zostać zlikwidowany. Według nieoficjalnych informacji, Biedronka na os. Dolinki ma działać tylko do końca sierpnia 2022 roku.

- Piszę w imieniu mieszkańców os. Dolinki. Sklep służy wielu mieszkańcom osiedla, w większości są to osoby starsze lub schorowane, które nie są zmotoryzowane i na pieszo chodzą po codzienne zakupy. Sklep jest w centrum osiedla do którego wszyscy mieszkańcy mają blisko. Jest on nam niezbędny. Nieprzedłużenie umowy jest dla nas niezrozumiałe, tym bardziej że jak poinformowali nas pracownicy sklepu, dyskont ten chce przeprowadzić gruntowny remont wynajmowanego pomieszczenia. Jako mieszkańcy osiedla i członkowie spółdzielni nie zgadzamy się na likwidację sklepu. Przez mieszkańców są zbierane petycje i osobiście składane w sekretariacie SM Dolinki. Prezes Spółdzielni powinien mieć na uwadze dobro mieszkańców i nim się kierować. A może kieruje nim coś innego? Mieszkańcy żądają wyjaśnienia tej sprawy i mamy nadzieję że redakcja gorzowianin.com pomoże nam w tym – pisze w mailu do redakcji czytelnik Sławek.

Petycja, którą przygotował jeden z mieszkańców os. Dolinki trafiła do skrzynek pocztowych większości osób mieszkających na osiedlu. Jak czytamy w petycji, mieszkańcy żądają wyjaśnienia sprawy i przedłużenia umowy wynajmu Biedronce, z której korzystają wszyscy mieszkańcy osiedla.

- Ciekawe komu przeszkadza Biedronka? Przychodzi tam dużo klientów z niezbyt zasobnym portfelem i nie tylko. Dlaczego nie ma konsultacji z mieszkańcami? Biedronka jest dla mieszkańców, a nie dla prezesa - podkreśla Lucyna.

Co na to władze Spółdzielni Mieszkaniowej Dolinki. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Poniżej petycja, którą napisali mieszkańcy os. Dolinki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości