Wiadomości

Czytelniczka: Przejście tędy z wózkiem, to jak pokonanie toru przeszkód

2 kwietnia 2022, 15:30
fot. czytelniczka Patrycja
Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. W związku z tą inwestycją, rondo Gdańskie to od dłuższego czasu plac budowy. Jednak ciągi komunikacyjne na rondzie, to prawdziwy tor przeszkód o czym przekonała się czytelniczka Patrycja, kiedy próbowała przejść przez żwir i piach, pchając wózek z dzieckiem.

W marcu portal gorzowianin.com informował jako pierwszy o tym, że będzie ogromny poślizg przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. Ulica Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego miała być gotowa pierwotnie do końca stycznia 2022 roku, później do czerwca, natomiast według ostatniego aneksu do umowy prace mają potrwać aż do listopada 2022 roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Będzie ogromny poślizg przy rozbudowie DK22 w Gorzowie".

Od dłuższego czasu roboty skupiają się przede wszystkim przy ul. Walczaka oraz w rejonie ronda Gdańskiego. W związku z tym, piesi oraz rowerzyści mają utrudnione poruszanie się. Zamiast ciągów pieszo-rowerowych jest żwir, piach, a w niektórych miejscach nawet gruz.

Do portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka Patrycja, która zwraca uwagę, że rozkopane chodniki to spory problem dla matek z wózkami, osób niepełnosprawnych czy też seniorów mających problem z poruszaniem się.

- Na rondzie Gdańskim od wielu miesięcy jest problem z przejściem ze względu na przebudowy chodników i drogi. Mieszkam w okolicy i codziennie przechodzę tędy, aby dostać się razem z moim dzieckiem na spacer do parku. Pokonanie tej drogi z wózkiem, to prawdziwy tor przeszkód – opowiada czytelniczka Patrycja.

Patrząc na to, jak faktycznie wyglądają miejsca, którymi mają poruszać się osoby piesze, to wcale nie można się dziwić, że pokonanie takiej trasy mając w wózku dziecko, to prawdziwe wyzwanie. - Jednak to co zastałam w piątek, postanowiłam zgłosić w odpowiednie miejsca. Jeden z pracowników będących na miejscu poinformował mnie, że kierownik budowy został wczoraj poinformowany po tym, jak inna kobieta z dzieckiem i wózkiem miała problem z pokonaniem przejść. Usłyszałam, że nie zamierza nic z tym faktem zrobić i wzruszył ramionami. Ja miałam wczoraj ogromny problem z przejściem, a co dopiero osoba niepełnosprawna czy starsza mająca problemy z poruszaniem się – podkreśla czytelniczka Patrycja.

Warto podkreślić, że rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych określa wymagania odnośnie bhp, jakie powinny spełniać drogi, wejścia i przejścia dla pieszych na terenie budowy. Drogi komunikacyjne na placu budowy powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa oraz firmy Budomex S.A., która jest wykonawcą inwestycji. Czekamy na odpowiedź.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości