Wiadomości

Nowa droga jest, chodnika brak

12 stycznia 2022, 13:04
fot. archiwum
Mieszkańcy os. Europejskiego w Gorzowie korzystają z nowego wjazdu na osiedle. Jednak wzdłuż nowej drogi nie ma chodników. Jak się okazuje, nie wiadomo kiedy w ogóle zostaną wybudowane.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia został otwarty nowy wjazd na os. Europejskie. Nowo wybudowana droga połączyła rondo Europejskie z ul. Londyńską. Początkowo budową nowej drogi miało zająć się miasto, które w budżecie miało zarezerwowane na ten cel 1,2 mln zł, ale ostatecznie miasto doszło do porozumienia z firmą Sigma Group oraz deweloperem i to właśnie na prywatny inwestor – firma Sigma Group podjęła się budowy wjazdu na os. Europejskie. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Kierowcy już jeżdżą nowym wjazdem na os. Europejskie”.

Mieszkańcy osiedla oczywiście ucieszyli się z nowej drogi, ale od razu pojawiły się pytania o brak chodników. Inwestor zgodnie z umową miał wybudować tylko drogę dojazdową przy okazji budowy restauracji McDonald’s. Dlatego też mieszkańcy os. Europejskiego zastanawiają się czy chodnik wzdłuż nowej drogi zostanie w ogóle wybudowany. - Wszystko fajnie, ale gdzie chodniki? - zapytał się Marcin. - Za następne 15 lat powstanie chodnik - ironizuje z kolei Jan. - To teraz miasto również wykorzysta firmę, która wybuduje Netto, do zrobienia chodników, bo przecież ludzie z osiedla będą musieli jakoś tam chodzić – pisze Hania.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia zwróciliśmy się z pytaniami w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. W końcu po trzech tygodniach otrzymaliśmy odpowiedź.

- Miasto będzie poszukiwało rozwiązań zmierzających do budowy chodników przy tej drodze. Jednym z takich rozwiązań jest znalezienie inwestora zewnętrznego, drugim budowa chodników na koszt miasta. Aktualnie jednak, ze względu na sytuację finansową, nie jest możliwe precyzyjne wskazanie terminu i sposobu realizacji takiej inwestycji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości