• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowa droga jest, chodnika brak

12 stycznia 2022, 13:04
fot. archiwum
Mieszkańcy os. Europejskiego w Gorzowie korzystają z nowego wjazdu na osiedle. Jednak wzdłuż nowej drogi nie ma chodników. Jak się okazuje, nie wiadomo kiedy w ogóle zostaną wybudowane.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia został otwarty nowy wjazd na os. Europejskie. Nowo wybudowana droga połączyła rondo Europejskie z ul. Londyńską. Początkowo budową nowej drogi miało zająć się miasto, które w budżecie miało zarezerwowane na ten cel 1,2 mln zł, ale ostatecznie miasto doszło do porozumienia z firmą Sigma Group oraz deweloperem i to właśnie na prywatny inwestor – firma Sigma Group podjęła się budowy wjazdu na os. Europejskie. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Kierowcy już jeżdżą nowym wjazdem na os. Europejskie”.

Mieszkańcy osiedla oczywiście ucieszyli się z nowej drogi, ale od razu pojawiły się pytania o brak chodników. Inwestor zgodnie z umową miał wybudować tylko drogę dojazdową przy okazji budowy restauracji McDonald’s. Dlatego też mieszkańcy os. Europejskiego zastanawiają się czy chodnik wzdłuż nowej drogi zostanie w ogóle wybudowany. - Wszystko fajnie, ale gdzie chodniki? - zapytał się Marcin. - Za następne 15 lat powstanie chodnik - ironizuje z kolei Jan. - To teraz miasto również wykorzysta firmę, która wybuduje Netto, do zrobienia chodników, bo przecież ludzie z osiedla będą musieli jakoś tam chodzić – pisze Hania.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia zwróciliśmy się z pytaniami w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. W końcu po trzech tygodniach otrzymaliśmy odpowiedź.

- Miasto będzie poszukiwało rozwiązań zmierzających do budowy chodników przy tej drodze. Jednym z takich rozwiązań jest znalezienie inwestora zewnętrznego, drugim budowa chodników na koszt miasta. Aktualnie jednak, ze względu na sytuację finansową, nie jest możliwe precyzyjne wskazanie terminu i sposobu realizacji takiej inwestycji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości