• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kolejna fuszerka w parku Róż? Mieszkańcy skarżą się na niebezpieczne podjazdy [zdjęcia]

19 maja 2022, 10:48
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy Gorzowa zwracają uwagę na nowe podjazdy dla wózków przy schodach w parku Wiosny Ludów, czyli w popularnym parku Róż. Gorzowianie skarżą się na sposób ich wykonania oraz to, że prowadząc po nich wózek łatwo o wypadek.

Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż nie poszła tak, jak powinna. Już od początku roku mieszkańcy Gorzowa wskazywali szereg fuszerek oraz niedociągnięć w parku. Schodząca farba z pergoli oraz stojąca woda na nowo wybudowanych schodach – to dwie najbardziej rzucające się w oczy usterki w niezrealizowanym parku Róż. Wykonawca został zobowiązany do naprawy tych elementów. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Trwa naprawa usterek w parku Róż. Czy wykonawca dostanie karę?".

Jak się okazuje, mieszkańcy Gorzowa wytykają kolejne błędy. Tym razem chodzi o podjazdy dla wózków przy schodach w parkowych alejkach. - Wczoraj szłam z dzieckiem w wózku i chcąc skorzystać podjazdu dla wózków o mało nie doszło do tragedii. Podczas schodzenia z wózkiem w dół „wpadłam w poślizg jak na lodzie”. Powierzchni z której jest zrobiony podjazd dużo nie brakuje do lodowiska. Chcąc ratować dziecko w wózku, który mało mi nie wyrwało z rąk podczas poślizgu, nabawiłam się jedynie kontuzji kolana. Chcę ostrzec wszystkich nieświadomych przed tym podjazdem. Poza tym „gratuluję” doboru materiału i projektu - opowiada pani Katarzyna, mieszkanka Gorzowa.

Jak się okazuje, pani Katarzyna nie jest pierwszą osobą, która skarży się na wykonanie podjazdów. Interpelację w tej sprawie do prezydenta Jacka Wójcickiego napisał radny Piotr Wilczewski.

- Zwracam się z prośbą o pilne poprawienie podjazdów dla wózków w parku Wiosny Ludów. Sposób ich wykonania, nachylenie oraz materiały jakie zostały użyte do wykonania pojazdów budzą szereg wątpliwości. Sprawę zgłaszają rodzice prowadzący dzieci w wózkach, na rowerkach czy hulajnogach. Prowadząc wózek w tym miejscu, sam również ledwo uniknąłem wypadku - podkreśla Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Co na to Urząd Miasta Gorzowa? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

1/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

2/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

2/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

3/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

3/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

4/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

4/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

5/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

5/5 Podjazdy przy schodach w parku Róż

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości