Interwencje

Co z remontem zniszczonej ul. Bazaltowej?

4 grudnia 2020, 10:47
Mieszkańcy ul. Bazaltowej i pobliskich ulic wciąż czekają na remont zniszczonej i dziurawej drogi. Na początku tego roku miasto zapowiadało, że ul. Bazaltowa doczeka się utwardzenia w ramach budowy kanalizacji przy ul. Żwirowej. Jednak na to mieszkańcy jeszcze poczekają, inwestycja ruszy dopiero w 2021 roku.

Gorzów: Dzik zaatakował i poturbował amstaffa

27 października 2020, 10:09
W parku przy ul. Walczaka doszło do ataku dzika. Locha zaatakowała mężczyznę, który wyszedł na spacer z psem. Właścicielowi na szczęście nic się nie stało, ponieważ zdążył uciec. Natomiast pies rasy amstaff został poturbowany przez lochę, ma dziesięć szwów. Niestety to nie jedyny przypadek, kiedy dzik atakuje kogoś, kto jest na spacerze z psem. Dlatego też coraz więcej osób zaczyna obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Czytelniczka: Ktoś zrobił sobie śmietnik w parku Siemiradzkiego

21 października 2020, 08:30
Mieszkanka Gorzowa zwróciła uwagę na dzikie wysypisko śmieci, które powstało w parku Siemiradzkiego od strony ul. Drzymały. Zamiast do śmietnika, odpady są wyrzucane w krzakach.

Mieszkanka Gorzowa ostrzega przed oszustwem „na rynnę”

9 października 2020, 16:00
Podjeżdżają pod dom i obiecują szybką wymianę rynien za bezcen. Natomiast po wykonanej usłudze żądają zapłaty kilkukrotnie wyższej, niż umówione wcześniej wynagrodzenie. Jeżeli się nie zgodzisz, zaczynają być agresywni. To sposób oszustów, którzy właśnie pojawili się w Gorzowie i za wymianę rynien przy ul. Kuratowskiej zażądali 20 tys. zł, zamiast umówionych wcześniej 500 zł.

Kartony po przesyłkach wyrzucił w parku [zdjęcia]

9 października 2020, 10:24
Podczas spaceru pan Tomasz natknął się na hałdę kartonów po przesyłkach wyrzuconych w parku przy Walczaka od strony os. Sady. Mieszkaniec Gorzowa był zaskoczony faktem, że ktoś wyrzucił śmieci w takim miejscu, nawet nie usuwając swoich danych osobowych z opakowań.

Miasto zajmie się zaniedbanym skwerem Wolności

8 października 2020, 10:32
Pani Magdalena, mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na zaniedbany skwer Wolności. Połamane ławki, brak śmietników czy zniszczona nawierzchnia alejek, to tylko niektóre rzeczy do naprawy. Jak się okazuje, miasto planuje w najbliższych miesiącach zająć się skwerem.

Stado dzików grasuje w gorzowskich parkach [film]

6 października 2020, 15:50
Dziki stają się coraz większym problemem dla mieszkańców Gorzowa. W ostatnich tygodniach locha z małymi dzikami zaczęła pojawiać się w parkach na terenie miasta, przez co gorzowianie boją się wychodzić na spacer z psami oraz obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Potrącił własnego psa i chciał go uśpić

6 października 2020, 14:00
Do jednej z klinik weterynaryjnych w Gorzowie trafił półroczny owczarek niemiecki. Jego właściciel żądał uśpienia zwierzęcia, bo nie zamierzał płacić za jego leczenie. Pies miał roztrzaskaną miednicę, bo potrącił go samochód. Kierował właściciel...

Czytelnik: Miasto powinno zająć się zniszczonymi skrzynkami gazowymi [zdjęcia]

30 września 2020, 08:30
Pan Tomasz, mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na zniszczone skrzynki gazowe w mieście. Niektóre z nich są naprawdę w fatalnym stanie i nie widziały konserwacji od wielu lat. Dlatego też problem zgłosił do gorzowskich urzędników.

Będzie bezpieczniej przy Matejki? Są propozycje miejskiego inżyniera ruchu [film]

25 września 2020, 12:15
Miejski Zakład Komunikacji wysłał do Urzędu Miasta pismo z wnioskiem o przesunięcie przejścia dla pieszych przy ul. Matejki, gdzie pod koniec sierpnia doszło do potrącenia mężczyzny przez kierowcę autobusu MZK. Jak się okazało, miejski inżynier ruchu problem związany z bezpieczeństwem widzi i proponuje pewne rozwiązania. Jednak póki co nic nie zostanie zrobione, ponieważ w tym roku nie ma na to pieniędzy.


Fotoreportaże