Wiadomości › Interwencje

Zniszczenia w parku Siemiradzkiego po ulewie

15 lipca 2020, 12:29
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na szkody, które zostały wyrządzone w parku Siemiradzkiego przez ostatnią ulewę. Intensywne opady deszczy wymyły skarpę przy schodach terenowych, tak że zostały odsłonięte kable. Zniszczenia mają zostać naprawione w ciągu najbliższych dni.

Mieszkańcu segreguj śmieci, bo zapłacisz więcej

8 lipca 2020, 10:46
Od kilku miesięcy mieszkańcy Gorzowa i podgorzowskich gmin muszą obowiązkowo segregować śmieci. Nie wszystkie osoby się do tego stosują, co widać w altanach śmietnikowych w mieście. Dlatego też zarządcy apelują do gorzowian o prawidłową segregację, inaczej stawka za odpady wzrośnie do 48 zł od osoby.

Śmieciowy armagedon w centrum Gorzowa [zdjęcia]

29 czerwca 2020, 21:20
Mieszkańcy ul. Lutyckiej w samym centrum Gorzowa od lat borykają się ze śmieciowym problemem na swoim podwórku. Wszystko przez to, że śmieci dosłownie wylewają się z pojemników i leżą wszędzie. Wśród nich są również odpady bio z pobliskich restauracji, które przyciągają szczury. Rozwiązaniem ma być budowa półpodziemnych pojemników.

Mieszkańcy wciąż skarżą się na nocny wywóz odpadów [film]

21 czerwca 2020, 20:00
W czerwcu miał skończyć się problem z nocnym wywozem odpadów w Gorzowie i podogorzowskich miejscowościach. Mieszkańcy skarżyli się na śmieciarki, które pojawiały się na osiedlach około północy lub nawet o godz. 1 w nocy. Śmieciarki powodowały hałas, zwłaszcza kiedy odbierały szkło. Jak się okazuje, śmieciarki wciąż odbierają odpady w nocy o czym poinformował nas jeden z czytelników.

Dzikie wysypiska „rosną” jak grzyby po deszczu

12 czerwca 2020, 15:49
Mieszkańcy coraz bardziej zaśmiecają Gorzów. Tak można stwierdzić po ilości dzikich wysypisk, które powstają w różnych częściach miasta. Fatalna sytuacja jest m.in. przy ul. Fabrycznej, gdzie tuż obok siebie powstają nowe, dzikie wysypiska śmieci. Wyrzucane jest tam dosłownie wszystko.

Dzikie wysypisko śmieci na Fabrycznej [zdjęcia]

11 czerwca 2020, 13:00
Mieszkanka Gorzowa zwróciła uwagę na dzikie wysypisko śmieci, które powstało przy ul. Fabrycznej w pobliżu toru motocrossowego. Odpady zamiast na wysypisko, zostały wyrzucone w krzakach nad rzeką Wartą.

Zaparkowali na ścieżce rowerowej. Zostaną ukarani [zdjęcia]

10 czerwca 2020, 17:10
Od dłuższego czasu kierowcy parkują przy ul. Sikorskiego na ścieżce rowerowej. W środę 10 czerwca na miejsce przyjechała straż miejska, która wystawiła wezwania. To oznacza, że kierowcy, którzy zostawili swoje auta na ścieżce rowerowej muszą liczyć się mandatami.

Najczęstsze błędy przy wypożyczaniu hulajnóg [zdjęcia]

6 czerwca 2020, 13:25
Wraz ze wzrostem popularności elektrycznych hulajnóg w Gorzowie, pojawiło się wiele pytań użytkowników jednośladów. Niektóre osoby mają problemy z obsługą urządzeń oraz twierdzą, że naliczane są dodatkowe koszty. Dlatego też firma blinkee.city postanowiła wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z wypożyczaniem elektrycznych hulajnóg.

Autobusy będą mogły w końcu korzystać z przystanku przy Arsenale

3 czerwca 2020, 12:00
Zatoczka autobusowa koło Arsenału przy ul. Chrobrego jest gotowa od kilku miesięcy, jednak zamiast służyć autobusom, zamieniła się w parking. To denerwowało kierowców MZK, którzy dopytywali się, kiedy w końcu będą mogli w bezpieczny sposób wysadzać pasażerów. Okazuje się, że dzięki medialnemu zainteresowaniu, zatoczka wraz z przystankiem zostanie uruchomiona od czwartku 4 czerwca.

Kiełbasy z gwoździami tym razem na os. Staszica

31 maja 2020, 15:20
Przed weekendem na os. Staszica w Gorzowie nieznany sprawca rozrzucił kiełbasy nafaszerowane gwoździami. Właściciele czworonogów są oburzeni zachowaniem człowieka, który celowo chce zaszkodzić psom.


Fotoreportaże


x
-->