Wiadomości

Spółdzielnia buduje parking przed blokiem. Chcesz parkować? To płać co miesiąc za miejsce

30 grudnia 2020, 16:33
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy bloku przy ul. Sportowej w Gorzowie są oburzeni postępowaniem Gorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która buduje parking na ponad 20 aut i chce pobierać opłaty za parkowanie. Mieszkańcy podkreślają, że parking został wybudowany za ich pieniądze, a teraz jeżeli będą tam zaparkować, to będą musieli jeszcze co miesiąc za to płacić 67 zł. Zwróciliśmy się do spółdzielni z pytaniami, ale ta milczy na ten temat.

Do portalu gorzowianin.com zwrócili się mieszkańcy bloku przy ul. Sportowej, których oburzyła treść ogłoszenia powieszonego na drzwiach wejściowych do klatki schodowej. Ogłoszenie dotyczy pobierania opłat za miejsca parkingowe, które właśnie są budowane przez Gorzowską Spółdzielnię Mieszkaniową, a sama kartka została wywieszona na drzwiach w Wigilię 24 grudnia.

- Od miesiąca budowany jest parking, około 25 miejsc postojowych. Na osiedlu oczywiście jest więcej aut, niż miejsc parkingowych. Wiadomo skąd spółdzielnia wzięła pieniądze na wybudowanie tego parkingu, od nas mieszkańców, a teraz jeszcze chce naliczać dodatkowe opłaty – opowiada pani Sandra, mieszkanka ul. Sportowej.

Według pisma, które zostało wywieszone na drzwiach, mieszkańcy bloku przy ul. Sportowej muszą złożyć pisemne zgłoszenie chęci korzystania z odpłatnego miejsca postojowego do 15 stycznia 2021 roku. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wykupienie miejsca parkingowego, to będzie musiał płacić miesięczne 67 zł za możliwość parkowania. W treści ogłoszenia możemy również przeczytać, że pierwszeństwo miejsca postojowego w przypadku zgłoszenia się większej ilości chętnych, niż miejsc postojowych będą miały osoby spełniające kryteria z którymi można zapoznać się dzwoniąc pod numer 95 722 65 12. Wjazd na teren parkingu ma być zabezpieczony przez szlaban.

W związku z krytycznymi głosami mieszkańców bloku przy ul. Sportowej, którym nie podoba się pobieranie opłat za parkowanie, zwróciliśmy się prośbą o komentarz do Gorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Maila z pytaniami wysłaliśmy w poniedziałek 28 grudnia. Znalazły się w nim poniższe pytania:

„Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na pobieranie opłat od mieszkańców? Czy te miejsca parkingowe będą wykupione na własność z wprowadzonymi zabezpieczeniami, tak aby inne osoby nie mogły w tym miejscu parkować? Co oznacza w ogłoszeniu "spełnienie kryteriów", jeżeli okaże się, że jest więcej chętnych niż miejsc? Jak skomentujecie Państwo fakt, że mieszkańcy są oburzeni pobieraniem opłat co miesiąc za możliwość parkowania? Ile kosztowała budowa parkingu?”.

W środę 30 grudnia otrzymaliśmy maila z Gorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ale nikt nie odpowiedział na zadane przez naszą redakcję pytania. - Informujemy, że Gorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowej udziela informacji w przedmiotowej sprawie każdemu członkowi spółdzielni pod numerem tel. 957259832 – napisał w mailu Zbigniew Kolankowski, kierownik zarządzania nieruchomościami w Gorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

To oznacza, że spółdzielnia nie zamierza w ogóle komentować tej sprawy i nie odpowiedziała na zadane pytania łamiąc przy tym prawo prasowe.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości