Wiadomości

Owocowa z kanalizacją i kostką betonową. Będą też pasy na skrzyżowaniu ze Żwirową

23 lutego 2021, 12:11
fot. Krzysztof Kochanowski
Do prezydenta Jacka Wójcickiego w imieniu mieszkańców Owocowej oraz okolicznych ulic zwrócił się radny Krzysztof Kochanowski, który apelował o remont drogi oraz przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Żwirową. Jak się okazało, ul. Owocowa zostanie utwardzona na odcinku około 600 metrów. Ponadto mieszkańcy będą mogli liczyć na utworzenie pasów.

Mieszkańcy ul. Owocowej od strony ul. Żwirowej oraz przyległych ulic od wielu lat skarżą się na fatalny stan drogi i walczą o jej utwardzenie. Dlatego też na początku lutego w imieniu mieszkańców do prezydenta Jacka Wójcickiego zwrócił się z interpelacją radny Krzysztof Kochanowski.

- W ostatnim czasie zwróciła się do mnie grupa mieszkańców ul. Owocowej, Jana Skrzetuskiego, Kiemliczów, Kmicica, Michała Wołodyjowskiego oraz Oleńki Billewiczówny w sprawie remontu ulicy Owocowej oraz montażu oświetlenia. Mieszkańcy od bardzo długiego czasu zabiegają, aby ul. Owocowa została wyremontowana oraz zostało zamontowane oświetlenie. Obecnie przejazd ul. Owocową stanowi duże utrudnienie z uwagi na liczne braki w nawierzchni, w tym dziury i koleiny. W porze suchej przejazd pojazdów powoduje unoszenie się kurzu z nawierzchni drogi. Dlatego też remont drogi jest konieczny. Natomiast zamontowanie oświetlenia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Dodatkowo mieszkańcy chcieliby, aby na skrzyżowaniu ul. Żwirowej i Owocowej zostało utworzone oznakowane przejście dla pieszych – podkreślał radny Krzysztof Kochanowski.

Urząd Miasta Gorzowa właśnie odpowiedział. Wiceprezydent Gorzowa Agnieszka Surmacz tłumaczy, że miasto obecnie ralizuje kontrakt pod nazwą ”Budowa systemu kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Żwirowej w Gorzowie”. W ramach inwestycji planowane jest m.in. wykonanie kanalizacji deszczowej i utwardzenie nawierzchni ul. Owocowej kostką betonową na odcinku około 600 metrów od skrzyżowania z ul. Żwirową do przepustu przy rowie melioracyjnym. 

- Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców, w trakcie realizacji robót budowlanych przy ul. Żwirowej i Owocowej zostanie uwzględnione wykonanie przejścia dla pieszych zgodnie z wnioskiem radnego. Jednak nie będzie możliwości wykonania budowy oświetlenia, ponieważ program ten dotyczy gospodarowania wodami opadowymi. Ponadto w budżecie miasta na 2021 rok nie uwzględniono budowy oświetlenia ul. Owocowej. Niemniej istnieje możliwość zgłoszenia zadania do budżetu obywatelskiego lub do budżetu miasta na 2022 rok – tłumaczy Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Inwestycją  ”Budowy systemu kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Żwirowej w Gorzowie” w formuje zaprojektuj i wybuduj zajmuje się firma Wuprinz S.A. z Poznania za kwotę 8 mln 532 tys. zł. W ramach prac zostanie  zaprojektowana i wykonana kanalizacja deszczowa w ul. Żwirowej, Bazaltowej, Świerkowej, Owocowej i Kiemliczów wraz z wykonaniem nawierzchni na wskazanych odcinkach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości