Wiadomości

Czytelnicy: Wysoka trawa zagraża bezpieczeństwu pieszych

10 czerwca 2021, 18:05
fot. Marcin Kluwak
Temat ograniczenia koszenia trawników wciąż wzbudza wiele kontrowersji wśród mieszkańców Gorzowa. Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się kolejne osoby, które skarżą się na wysoką trawę i podkreślają, że zagraża ona bezpieczeństwu pieszych.

Wracamy do tematu ograniczenia koszenia traw na terenie miasta. Władze Gorzowa podjęły w maju decyzję o ograniczeniu koszenia trawników. Ta informacja spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród części mieszkańców Gorzowa, którzy podkreślali, że miasto dobrze zrobiło, ponieważ trawa zatrzymuje wodę w glebie i rosnące w niej rośliny są schronieniem dla pszczół i innych owadów.

Jednak pojawiają się coraz częściej negatywne komentarze mieszkańców, którzy skarżą się na wysoką trawę. Zdaniem gorzowian, wysoka trawa zagraża bezpieczeństwu pieszych. Do portalu gorzowian.com zgłosiła się czytelniczka Katarzyna oraz czytelnik Grzegorz, którzy proszą o interwencję w tej sprawie. 

- Proszę o interwencję w sprawie wysokiej trawy na Manhattanie. Przy ul. Bora-Komorowskiego, jak wyjeżdża się z ul. Obrońców Pokoju, trawa jest tak wysoka, że nie widać czy coś jedzie i stwarza to niebezpieczeństwo - podkreśla czytelniczka Katarzyna. - Brak koszonej trawy, jest realnym zagrożeniem dla mieszkańców będących w rejonie przejść dla pieszych oraz pojazdów będących przy skrzyżowaniach. Gdzie są odpowiednie służby, aby na tą sytuację zareagowały? Tylko czekać na wypadek bądź tragedię. To nie jest trawa, tylko łąki przez które podczas jazdy samochodem nie widać człowieka, który wchodzi na jezdnie, a co dopiero dziecko. To jest realne zagrożenie życia i zdrowia naszych mieszkańców. Podczas jakiegokolwiek zdarzenia drogowego, wypadku ludzie będą pozywać do sądu miasto za brak widoczności na przejściach jak i skrzyżowaniach. Bo obecnie nie ma żadnej widoczności - przekonuje z kolei czytelnik Grzegorz.

Wybraliśmy się na skrzyżowanie ul. Bora-Komorowskiego i Obrońców Pokoju. Trawy rzeczywiście są w tym miejscu wysokie i ograniczają widoczność. Zwłaszcza trudno dostrzec czy ktoś nie zbliża się do przejścia dla pieszych. Wysłaliśmy do Urzędu Miasta Gorzowa pytania w tej sprawie – czy zgadzają się z zarzutami mieszkańców. Jednak do tej pory nie dostaliśmy oficjalnej odpowiedzi od urzędników.

Jednak na szybko dostaliśmy odpowiedź od rzecznika prasowego, który zapewnił, że firma zajmująca się koszeniem traw robi to według harmonogramu i trawy bezpośrednio przy jezdni oraz chodnikach zostaną skoszone.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości