Wiadomości

Awaria ledowego podświetlenia torowiska na deptaku

10 czerwca 2021, 17:49
fot. archiwum
Do portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik, który zauważył, że ledowe podświetlenie torowiska na deptaku nie działa. Jak się okazało, doszło do awarii. Wykonawca ma się zająć naprawą usterki w ramach gwarancji.

W czwartek 2 lipca 2020 roku zostało oficjalnie wznowione kursowanie tramwajów linii nr 1 na odcinku Wieprzyce-Silwana, a co za tym idzie na nowo wybudowanym deptaku zostało uruchomione ledowe podświetlenie torowiska. Kiedy nadjeżdżał tramwaj, ledy w torowisku zaczęły się świecić na czerwono. Jak przyznawali gorzowianie, świecące ledy dodawały uroku zwłaszcza po zmroku.

Podświetlenie torowiska działało zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Jednak od kilku dni ledy nie działają, co zauważył nasz czytelnik. - Wtorkowy wieczór spędziłem w centrum na deptaku koło katedry i zauważyłem, że nasze światła ostrzegawcze przed tramwajem kompletnie nie działają. Wiecie może czemu tak jest? - napisał w wiadomości na numer telefonu 45 00 66 400 nasz czytelnik.

Sprawdziliśmy. Jak się okazało, na deptaku doszło do awarii. - Ze wstępnych informacji przekazanych przez firmę, która przebudowywała ul. Sikorskiego są problemy z prądem. Wykonawca lokalizuje miejsce usterki i zajmie się naprawą. Jednak przyczyn awarii ledów może być kilka. Co istotne, deptak jest objęty gwarancją i podświetlenie torowiska zostanie naprawione w ramach gwarancji – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Dla przypomnienia, cała przebudowa ul. Sikorskiego wraz z budową deptaka kosztowała 59,9 mln zł. Inwestycją zajmowała się firma ,Trakcja S.A., która zrealizowała całą inwestycję z 12-miesięcznym poślizgiem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości