Wiadomości

8-latek przyszedł do szkoły z nożem. Rodzice: On terroryzuje nasze dzieci

11 maja 2021, 14:30
fot. gorzowianin.com
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek 10 maja w jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie. Jeden z uczniów przyniósł na lekcje nóż. Jak podkreślają rodzice pozostałych dzieci, chłopiec od dłuższego czasu gnębi ich dzieci. Według relacji rodziców, 8-latek ma bić swoich rówieśników, wyzywać, a nawet grozić śmiercią nauczycielce. Sprawą zajmuje się policja oraz kuratorium.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka, której dziecko chodzi do klasy integracyjnej w Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie. Jak przyznaje kobieta, do klasy jej dziecka został dołączony uczeń, który od samego początku sprawa problemy i jest niebezpieczny.

- Ten chłopiec gnębi nasze dzieci psychicznie, bije, kopie, wyzywa, dezorganizuje pracę na lekcji. 8-latek nawet wygrażał się nauczycielce i mówił do niej „zabiję cię kur*o”. Niestety dyrekcja nic nie robiła z tym problemem. Natomiast z matką chłopca nie nawiązaliśmy kontaktu, ponieważ nie przychodziła na zebrania. Cała masa sytuacji pchnęła nas rodziców o napisanie pism do różnych instytucji, w tym do prezydenta Gorzowa, wojewody lubuskiego, kuratorium oświaty, Rzecznika Praw Dziecka, ministerstwa oświaty, sądu dla nieletnich i komendanta policji. Napisaliśmy wraz z innymi rodzicami, że dziecko jest agresywne i stwarza realne zagrożenie dla innych uczniów – opowiada matka jednego z uczniów, która chce pozostać anonimowa.

Jak się okazało, w poniedziałek 10 maja chłopiec przyniósł do szkoły nóż. - To jest dziecko które ma 8 lat. Mogło dojść do tragedii. Dzisiaj nasze dzieci są całe, natomiast jutro mogą nie mieć tyle szczęścia - podkreśla czytelniczka.

Na miejsce została wezwana policja. Jak relacjonuje matka jednego z uczniów, dyrekcja o całej sytuacji poinformowała rodziców około godz. 17 za pomocą platformy Librus, chociaż zdarzenie miało miejsce po godz. 10.30. Kobieta podkreśla, że o wszystkim zdążyli dowiedzieć się od własnych dzieci, które zdążyły wrócić do szkoły. 

- Potwierdzam, że mieliśmy taką interwencję. Zostaliśmy wezwani do placówki przez dyrekcję szkoły. Dziecko miało ze sobą w plecaku nóż, który został zabrany przez nauczycielkę. Sprawa będzie miała swój dalszy ciąg i zostanie skierowana do sądu rodzinnego – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.
Sprawą zajmuje się również kuratorium oświaty. - Jesteśmy w trakcie czynności kontrolnych, które są przeprowadzane w Szkole Podstawowej nr 13. Jeszcze w tym tygodniu powinien być gotowy protokół z kontroli. Wizytator został poinformowany o sytuacji z nożem przez dyrekcję szkoły. Jak będziemy mieć protokół sporządzony przez wizytatorów, będziemy mogli więcej powiedzieć na temat sytuacji w tej klasie – komentuje Ewa Rawa, lubuski kurator oświaty.

Czekamy na komentarz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 13 w tej sprawie. Próbowaliśmy we wtorek 11 maja skontaktować się telefonicznie z panią dyrektor, jednak ta była nieobecna w placówce. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości