Wiadomości

Skandal podczas odławiania ryb w parku Róż? [film]

8 marca 2021, 18:00
fot. czytelnik Tomasz
Mieszkańcy Gorzowa oraz grupa wędkarzy podkreśla, że w miniony weekend podczas odławiania ryb ze stawu w parku Róż doszło do skandalu. Jak relacjonuje jeden z czytelników, osoby zajmujące się odławianiem ryb, raziły je prądem. A do tego ryby były pakowane w plastikowe reklamówki.. Zdaniem wędkarzy, osoby za to odpowiedzialne powinny ponieść odpowiednią karę.

W miniony piątek 5 marca portal gorzowianin.com opisywał przebieg prac związanych z rewitalizacją parku Róż, a dokładnie prace związane ze spuszczaniem wody ze stawu znajdującego się w parku. Jak zapewnił wykonawca, firma Exalo Drilling S.A. z Piły podczas spuszczenia wody ze stawu, ryby w nim żyjące były odławiane. Następnie dno stawu ma zostać posprzątane i odmulone. Natomiast ryby miały wrócić do stawu po zakończeniu wszystkich prac.

Jednak jak zaalarmowali nas czytelnicy, ryby miały być odławiane w sposób skandaliczny. - Byłem świadkiem, jak rybacy rozdawali ryby dla osób bezdomnych. Natomiast same ryby były rażone prądem. Następnie ryby z wiader były przesypywane do zbiornika, gdzie pływały w błocie. Sami rybacy dla siebie też pakowali ryby do reklamówce, ponadto niektórzy z nich ledwo stali na nogach - opowiada pan Tomasz.

Mieszkaniec Gorzowa nagrał film na którym widać, jak mężczyźni faktycznie pakują ryby prosto z wody do reklamówki. Sprawą zainteresowała się również pani Klaudia, mieszkanka Gorzowa, wędkarka, miłośniczka ryb, która w poniedziałek 8 marca wybrała się do parku Róż, gdzie na brzegu znalazła martwe ryby.

- Jest to skandaliczna sytuacja, która miała miejsce w parku Róż, w stawie w którym żyje bardzo wiele ryb. Dostałam bardzo wiele telefonów od wędkarzy i ludzi, którzy byli przerażeni tym co się tam działo. Ludzie zadzwonili na policję. Natomiast policja przyjechała na miejsce i powiedziała, że wszystko jest w porządku. Jest to skandal. Nie wyobrażam sobie, żeby w ten sposób traktować ryby. Nie ważne czy jest to jest ryba, jeleń, dzik czy sarna. Jest to po prostu istota żywa, która ma prawo do życia lub do humanitarnego zabijania - podkreśla Klaudia Michalak, która również zainterweniowała w Urzędzie Miasta Gorzowa. Zdaniem wędkarzy, osoby za to odpowiedzialne powinny ponieść odpowiednią karę.

Również portal gorzowianin.com zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa, który jest zleceniodawcą inwestycji z prośbą o komentarz w tej sprawie. - Miasto poprosiło wykonawcę o pisemne wyjaśnienie tej sprawy. Wiemy również, że została ona zgłoszona policji. Sprawa jest też znana Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu. Czekamy na te opinie, dopiero na ich podstawie będziemy mogli właściwie ocenić sytuację – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Z kolei przedstawiciel Exalo Drilling S.A. poprosił, aby nasza redakcja przesłała pytania na maila. Czekamy zatem na oficjalne stanowisko wykonawcy w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości