• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego [zdjęcia]

6 maja 2021, 09:38
fot. czytelnik Radosław
Do portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Radosław, który zwrócił uwagę, że w parku Siemiradzkiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Wskutek silnego podmuchu wiatru zostało złamane drzewo, które następnie spadło na schody i zniszczyło barierkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Miasto zajmie się usunięciem złamanego drzewa i naprawą barierki.

W środę 5 maja IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie województwa lubuskiego. Wiatr miał wiać z prędkością 25-35 km/h, w porywach osiągając 75 km/h. Najwięcej interwencji strażacy mieli na południu województwa, chociaż mocniej powiało również w Gorzowie i okolicach.

Przed godz. 15 wiatr złamał drzewo na „starej trójce” w kierunku Myśliborza na wysokości MOP Marwice. Silny wiatr dał się również we znaki w samym Gorzowie, o czym poinformował nas czytelnik Radosław.

- Podczas spaceru w parku Siemiradzkiego natknąłem się na drzewo, które spadło na schody. Złamane drzewo znajduje się tuż przy placu zabaw dla dzieci w okolicy amfiteatru. Blokuje przejście schodami, a dalej ścieżkę z której korzystają całe rodziny oraz inni spacerowicze. Pień drzewa wskazuje na wcześniejsze uszkodzenia, a środowy wiatr pewnie tylko przyspieszył jego przewrócenie. Strach pomyśleć, co by się stało gdyby schodami ktoś przechodził – opowiada pan Radosław, mieszkaniec Gorzowa.

Nasz czytelnik pyta się również czy miasto robi przegląd drzew, aby uniknąć podobnych zdarzeń. Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami czy miasto zajmie się usunięciem drzewa, naprawieniem barierki oraz czy są przeprowadzane przeglądy drzew w gorzowskich parkach.

- Wydział gospodarki komunalnej przygotowuje się już do usunięcia drzewa, które spadło na schody i uszkodziło barierkę. Najpierw zajmiemy się usunięciem drzewa, a następnie naprawą barierki. Miasto przeprowadza regularne przeglądy drzew na terenie parków i skwerów. Niedawno był robiony przegląd w parku Słowiańskim. Gdzie okazało się, że wysychają świerki i trzeba było je wyciąć. Co istotne, usuwamy tylko te drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu naszych mieszkańców – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego

1/3 Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego

2/3 Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego

2/3 Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego

3/3 Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego

3/3 Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości