Wiadomości

Co z remontem zniszczonych schodów prowadzących do parku Siemiradzkiego?

12 kwietnia 2021, 11:20
fot. Piotr Wilczewski
Park Siemiradzkiego jest obecnie jednym z najchętniej wybieranym miejsc do spacerów przez mieszkańców Gorzowa. Jednak wiele osób wciąż dopytuje się, kiedy zostaną wyremontowane Schody Donikąd oraz schody terenowe od strony ul. Drzymały. O znalezienie pieniędzy na remont tych ostatnich zwrócił się właśnie do prezydenta Gorzowa, radny Piotr Wilczewski.

Park Siemiradzkiego obejmuje ponad 11 hektarów i był jednym z najbardziej zaniedbanych parków w całym Gorzowie. Dlatego też władze Gorzowa postanowiły to zmienić i podjęły decyzję o rewitalizacji parku. Z odnowionego parku Siemiradzkiego mieszkańcy Gorzowa mogą korzystać od początku 2020 roku. W ramach prac wartych 6 mln 670 tys. zł zostały przebudowane ścieżki spacerowe, ustawione nowe ławki czy kosze na śmieci, ale przede wszystkim odnowiono punkty widokowe przy Schodach Donikąd oraz na Kozaczej Górze. Przebudowano również kładkę i schody terenowe przy amfiteatrze.

Jednak wielu mieszkańców Gorzowa dopytywało się dlaczego miasto nie wyremontuje od razu Schodów Donikąd lub schodów terenowych do parku prowadzących od strony ul. Drzymały. Na tamten moment miasto tłumaczyło, że w budżecie nie ma na ten cel pieniędzy i po zakończeniu najważniejszych inwestycji w centrum Gorzowa, magistrat wróci do tego planu.

O remont schodów terenowych od strony ul. Drzymały właśnie upomniał się radny Piotr Wilczewski, który napisał w tej sprawie interpelację do prezydenta Jacka Wójcickiego. - Zwracam się z prośbą o przeanalizowanie możliwości finansowych remontu schodów prowadzących do punktu widokowego w parku Siemiradzkiego. Obecnie park Siemiradzkiego jest jedną z wizytówek naszego miasta. Wejście do parku od strony ul. Drzymały od wielu lat jest zaniedbane i służy co najwyżej jako ustronne miejsce do załatwiania potrzeb fizjologicznych. A mogłoby by być pięknym zabytkiem, bramą wejściową i najkrótszą drogą na punkt widoków z którego rozpościera się widok na miasto – podkreśla Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Czekamy na oficjalną odpowiedź Urzędu Miasta Gorzowa w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości