Wiadomości

Gorzów: Trzymała w mieszkaniu 30 kotów. Martwe zwierzęta zakopywała w okolicach kamienicy

30 marca 2021, 16:30
fot. OTOZ Animals Gorzów
We wtorkowy poranek przy ul. Szkolnej w Gorzowie doszło do interwencji policji, OTOZ Animals Gorzów i Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda. W jednym z mieszkań w kamienicy starsza kobieta trzymała 30 kotów. Natomiast zwierzęta, które wcześniej zdechły zakopywała w okolicach kamienicy. Kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego, a policja prowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

We wtorkowy poranek 30 marca gorzowscy policjanci oraz OTOZ Animals Gorzów i Fundacja Obrony Praw Zwierząt Anaconda przeprowadzili interwencję w kamienicy przy ul. Szkolnej, gdzie starszej kobiecie odebrano aż 30 kotów. - Kobieta chora psychicznie trzymała w domu 30 kotów, natomiast martwe zwierzęta zakopywała w okolicach kamienicy. Dzisiaj odebraliśmy wszystkie koty kobiecie. Dlatego też apelujemy do innych fundacji z całej Polsce oraz osób prywatnych do zapewnienie domu tymczasowego odebranym kotom. Prosimy również miasto o pomoc. Obecnie zwierzaki są zapakowane w transportery. My nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim kotom domu tymczasowego – opowiada jedna z wolontariuszek OTOZ Animals Gorzów.

Jak podkreśla Urząd Miasta Gorzowa są w stałym kontakcie z OTOZ Animals i policją. - Zajmujemy się sprawą. Wszystkie odebrane koty trafią pod opiekę weterynaryjną. Jako miasto mamy podpisaną umowę z kliniką weterynaryjną. W momencie, kiedy okaże się, że zwierzęta są zdrowe, będą mogły trafić do domu tymczasowego. Liczymy na pomoc gorzowskich organizacji w tej sprawie – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Kobieta, która trzymała koty w mieszkaniu została zabrana do szpitala psychiatrycznego na badania. Sprawą zajmuje się policja. - Prowadzimy obecnie postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Od kobiety zostało odebranych 30 kotów. Zbieramy cały czas materiał dowodowy – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Zgodnie z przepisami w ustawie o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości