Wiadomości

Straż miejska i administrator szuka osoby, która wyrzuca psie odchody z okna wieżowca

25 stycznia 2021, 11:44
fot. czytelniczka Monika
Straż miejska wspólnie z zarządcą wieżowca przy ul. Gwiaździstej szukają osoby, która z okna wieżowca wyrzuca woreczki z psimi odchodami. Woreczki z nieczystościami trafiały nie tylko na trawnik, ale również na pobliskie drzewo. Teren został od razu uprzątnięty po interwencji portalu gorzowianin.com. Jak się okazuje, sprawca musi liczyć się z wysoką karą za zanieczyszczanie terenu zielonego.

Wracamy do sprawy wyrzucania z okna wieżowca przy ul. Gwiaździstej woreczków z odchodami o której informowaliśmy przed weekendem w artykule "Szok. Ktoś wyrzuca woreczki z odchodami z okna wieżowca". Jak się okazało, problemem zajmuje się już nie tylko ADM nr 5, ale również straż miejska.

- Będziemy prowadzić postępowanie mające na celu ustalenie osoby, która jest odpowiedzialna za zanieczyszczanie terenu. W tym przypadku sprawa może zostać skierowana do sądu, a sprawcy będzie groził kara w wysokości nawet 5 tys. zł – komentuje Andrzej Jasiński, komendant gorzowskiej straży miejskiej.

Tuż po interwencji portalu gorzowianin.com, cały teren łącznie z drzewem został posprzątany. - Zleciliśmy firmie sprzątającej  dokładne oczyszczenie całego terenu zielonego. Firma sprzątająca została upomniana za nienależyte wykonywanie swoich obowiązków. Sporządzono protokół z kontroli czystości. Drzewo, na którym wisiały woreczki, zostało przycięte i oczyszczone z nieczystości. Jak się okazało, w woreczkach znajdowały się psie odchody. 

- Dokładamy również wszelkich starań aby ustalić tożsamość osoby zanieczyszczającej tą część trawników i drzewo, administrator oraz Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej przeprowadzają wywiad wśród mieszkańców budynku. Trwają rozmowy z zarządem na temat monitorowania tego miejsca, tak aby móc zapobiec podobnej sytuacji , ponieważ staje się to coraz bardziej uciążliwe. Dostawienie dwóch małych koszy na odpady na tym terenie nie rozwiązało problemu, ktoś mimo możliwości wyrzucenia nieczystości po psie zamiast robić to w miejscu wskazanym robi to na trawniku.  Dołożymy wszelkich starań, aby sytuacja się już nie powtórzyła - podkreśla Damian Madaliński, kierownik Administracji Domów Mieszkalnych nr 5 w Gorzowie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości