Wiadomości › Interwencje

Spółdzielnia buduje parking przed blokiem. Chcesz parkować? To płać co miesiąc za miejsce

30 grudnia 2020, 16:33
Mieszkańcy bloku przy ul. Sportowej w Gorzowie są oburzeni postępowaniem Gorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która buduje parking na ponad 20 aut i chce pobierać opłaty za parkowanie. Mieszkańcy podkreślają, że parking został wybudowany za ich pieniądze, a teraz jeżeli będą tam zaparkować, to będą musieli jeszcze co miesiąc za to płacić 67 zł. Zwróciliśmy się do spółdzielni z pytaniami, ale ta milczy na ten temat.

Gorzowski społecznik znów w akcji. Tym razem posprzątał teren koło giełdy [zdjęcia]

24 grudnia 2020, 12:46
Mieszkaniec Gorzowa działający w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Miasta Gorzowa wziął po raz kolejny sprawy w swoje ręce. Tym razem pan Tomasz zajął się posprzątaniem terenu w rejonie giełdy.

Mieszkańcy chcą remontu chodnika, ale nie wycinki drzew

15 grudnia 2020, 16:00
W ramach budżetu obywatelskiego miałaby zostać zrealizowana inwestycja pod nazwą „Remont chodnika przy ul. Puszkina”. Jednak to wymagałoby wycinki 21 drzew rosnących w linii krawężników. Dlatego też część mieszkańców sprzeciwia się wycince i twierdzi, że remont można przeprowadzić oszczędzając drzewa. Miasto zleciło w tej sprawie ekspertyzę dendrologiczną, ale chce również poznać zdanie pozostałych gorzowian, zanim podejmie decyzję w sprawie inwestycji.

Co z remontem zniszczonej ul. Bazaltowej?

4 grudnia 2020, 10:47
Mieszkańcy ul. Bazaltowej i pobliskich ulic wciąż czekają na remont zniszczonej i dziurawej drogi. Na początku tego roku miasto zapowiadało, że ul. Bazaltowa doczeka się utwardzenia w ramach budowy kanalizacji przy ul. Żwirowej. Jednak na to mieszkańcy jeszcze poczekają, inwestycja ruszy dopiero w 2021 roku.

Gorzów: Dzik zaatakował i poturbował amstaffa

27 października 2020, 10:09
W parku przy ul. Walczaka doszło do ataku dzika. Locha zaatakowała mężczyznę, który wyszedł na spacer z psem. Właścicielowi na szczęście nic się nie stało, ponieważ zdążył uciec. Natomiast pies rasy amstaff został poturbowany przez lochę, ma dziesięć szwów. Niestety to nie jedyny przypadek, kiedy dzik atakuje kogoś, kto jest na spacerze z psem. Dlatego też coraz więcej osób zaczyna obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Czytelniczka: Ktoś zrobił sobie śmietnik w parku Siemiradzkiego

21 października 2020, 08:30
Mieszkanka Gorzowa zwróciła uwagę na dzikie wysypisko śmieci, które powstało w parku Siemiradzkiego od strony ul. Drzymały. Zamiast do śmietnika, odpady są wyrzucane w krzakach.

Mieszkanka Gorzowa ostrzega przed oszustwem „na rynnę”

9 października 2020, 16:00
Podjeżdżają pod dom i obiecują szybką wymianę rynien za bezcen. Natomiast po wykonanej usłudze żądają zapłaty kilkukrotnie wyższej, niż umówione wcześniej wynagrodzenie. Jeżeli się nie zgodzisz, zaczynają być agresywni. To sposób oszustów, którzy właśnie pojawili się w Gorzowie i za wymianę rynien przy ul. Kuratowskiej zażądali 20 tys. zł, zamiast umówionych wcześniej 500 zł.

Kartony po przesyłkach wyrzucił w parku [zdjęcia]

9 października 2020, 10:24
Podczas spaceru pan Tomasz natknął się na hałdę kartonów po przesyłkach wyrzuconych w parku przy Walczaka od strony os. Sady. Mieszkaniec Gorzowa był zaskoczony faktem, że ktoś wyrzucił śmieci w takim miejscu, nawet nie usuwając swoich danych osobowych z opakowań.

Miasto zajmie się zaniedbanym skwerem Wolności

8 października 2020, 10:32
Pani Magdalena, mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na zaniedbany skwer Wolności. Połamane ławki, brak śmietników czy zniszczona nawierzchnia alejek, to tylko niektóre rzeczy do naprawy. Jak się okazuje, miasto planuje w najbliższych miesiącach zająć się skwerem.

Stado dzików grasuje w gorzowskich parkach [film]

6 października 2020, 15:50
Dziki stają się coraz większym problemem dla mieszkańców Gorzowa. W ostatnich tygodniach locha z małymi dzikami zaczęła pojawiać się w parkach na terenie miasta, przez co gorzowianie boją się wychodzić na spacer z psami oraz obawiają się o swoje bezpieczeństwo.


Fotoreportaże