Interwencje

Awaria ledowego podświetlenia torowiska na deptaku

10 czerwca 2021, 17:49
Do portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik, który zauważył, że ledowe podświetlenie torowiska na deptaku nie działa. Jak się okazało, doszło do awarii. Wykonawca ma się zająć naprawą usterki w ramach gwarancji.

Czytelnik: Opóźnienia w remoncie ul. Bogusławskiego i Sosnkowskiego. Czy wykonawca dostanie karę? [zdjęcia]

5 czerwca 2021, 13:36
Wielu mieszkańców ul. Bogusławskiego i Sosnkowskiego ucieszyło się, kiedy została ogłoszona informacja o remoncie tych dwóch osiedlowych uliczek. Wydawało się, że obie inwestycje zostaną bez problemu zrealizowane w terminie. Jednak w przypadku ul. Bogusławskiego, prace powinny zostać zakończone do końca maja, ale niestety tak się nie stało i nie wiadomo kiedy zostaną ukończone.

Wandale znów w akcji. Pobazgrane przystanki tramwajowe na Wieprzycach [zdjęcia]

1 czerwca 2021, 14:17
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na zniszczone przystanki tramwajowe na pętli Wieprzyce. Niestety pomazane sprayem zostały wszystkie szyby. Jak się okazuje, to niejedyne przystanki komunikacji miejskiej, które w ostatnim czasie zostały pobazgrane na terenie miasta.

Kontrowersje w sprawie zakończenia roku w gorzowskim liceum. "Jesteśmy dzieleni na lepszych i gorszych"

27 maja 2021, 13:30
Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie planuje organizację uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów. Jednak pomysł dyrekcji, aby na imprezę zaprosić tylko rodziców uczniów wyróżnionych, wzbudziło wiele kontrowersji i negatywnych komentarzy. Krytycznie ten pomysł oceniają nie tylko sami uczniowie czy rodzice, ale również byli absolwenci. Natomiast władze placówki podkreślają, że póki co, to jest tylko pomysł i ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła.

Śmieciowy bałagan w centrum Gorzowa [zdjęcia]

26 maja 2021, 17:00
Mieszkaniec centrum Gorzowa zwraca uwagę na śmieciowy problem na swoim podwórku. Śmieci, w postaci kartonów leżą wszędzie. Problem jest również z gabarytami. Związek Celowy Gmin MG6 zajmie się sprawą i porozmawia z firmą zajmującą się odbiorem odpadów oraz lokalami znajdującymi się przy ul. Sikorskiego i Pocztowej.

8-latek przyszedł do szkoły z nożem. Matka chłopca będzie miała ograniczoną władzę rodzicielską?

25 maja 2021, 19:20
Na początku maja w klasie integracyjnej w Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie doszło do niebezpiecznej sytuacji. 8-letni chłopiec przyniósł na lekcje nóż. Jak podkreślają rodzice pozostałych dzieci, chłopiec od dłuższego czasu gnębi ich dzieci. Sprawą zajmuje się kuratorium oraz wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Gorzowie. W sądzie toczy się postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej matce 8-latka.

Bezmyślne koszenie trawy zniszczyło elewację budynku [zdjęcia]

25 maja 2021, 13:37
Mieszkaniec jednego z bloków przy Al. 11 Listopada w Gorzowie zwrócił uwagę na zniszczoną elewację budynku podczas koszenia trawy. Jak się okazało, pracownicy zajmujący się koszeniem trawy nie użyli żadnych kurtyn i dosłownie porobili dziury w elewacji ostrzem kosiarki. ADM nr 5 będzie starał się o odszkodowanie od firmy zajmującej się zielenią, aby naprawić zniszczoną elewację bloku.

8-latek przyszedł do szkoły z nożem. Rodzice: On terroryzuje nasze dzieci

11 maja 2021, 14:30
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek 10 maja w jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie. Jeden z uczniów przyniósł na lekcje nóż. Jak podkreślają rodzice pozostałych dzieci, chłopiec od dłuższego czasu gnębi ich dzieci. Według relacji rodziców, 8-latek ma bić swoich rówieśników, wyzywać, a nawet grozić śmiercią nauczycielce. Sprawą zajmuje się policja oraz kuratorium.

Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego [zdjęcia]

6 maja 2021, 09:38
Do portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Radosław, który zwrócił uwagę, że w parku Siemiradzkiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Wskutek silnego podmuchu wiatru zostało złamane drzewo, które następnie spadło na schody i zniszczyło barierkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Miasto zajmie się usunięciem złamanego drzewa i naprawą barierki.

Czytelnik: Pasażerowie autobusu MZK ściśnięci jak sardynki

1 maja 2021, 14:45
Pomimo luzowania obostrzeń, w komunikacji miejskiej wciąż obowiązują limity pasażerów. Jednak limity to tylko teoria, bo w rzeczywistości przepełnione są zwłaszcza autobusy. Tak też było w sobotni poranek 1 maja, kiedy mieszkańcy Gorzowa wracali z nocnej zmiany z fabryk w strefie ekonomicznej. Autobus linii 104 był wypełniony po brzegi, tak że niektóre osoby ledwo mieściły się w pojeździe.


Fotoreportaże