Wiadomości

Awaria wodociągu w Gorzowie. Działkowcy: Brak wody to dla nas dramat

5 września 2022, 13:20
fot. Marcin Kluwak
W ostatnich dniach doszło do awarii rurociągu na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. W związku z tym, działki na terenie ROD Leśnik przy ul. Roosevelta w Gorzowie zostały odcięte od wody. Działkowcy podkreślają, że brak wody, to dla nich dramat, ponieważ panuje susza i brak podlewania spowoduje, że zbiory warzyw i owoców będą nie do odratowania.

Do redakcji portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję zwrócili się mieszkańcy Gorzowa mający swoje ogródki działkowe na terenie ROD Leśnik przy ul. Roosevelta w Gorzowie. Działkowcy twierdzą, że otrzymali nieoficjalne informacje, że doszło do awarii wodociągu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, która potrwa cały wrzesień i przez to nie będzie dostarczana woda do ogródków działkowych.

- Brak wody, to dla nas dramat i straty zbiorów owoców warzyw i kwiatów, ponieważ w dalszym ciągu jest susza i na "horyzoncie" nie widać opadów, przez co zbiory mogą być nie do odratowania. PWiK rozkłada ręce i nic nie proponuje w zamian, a zarząd ROD Leśnik też umywa ręce i mówi że nic nie może zrobić w tej sprawie – opisują problem działkowcy z ROD Leśnik.

W związku z tym, zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. Właśnie dostaliśmy odpowiedź. - Potwierdzamy, że doszło do awarii rurociągu wody do płukania filtrów na terenie przedsiębiorstwa przy ul. Kosynierów Gdyńskich i cała stacja uzdatniania wody została wyłączona. Od razu jak tylko doszło do awarii, zostały podjęte działania w tej sprawie. O awarii został powiadomiony zarząd ROD Leśnik, a do tego na bramach wejściowych na ogródki działkowe zostały powieszone karteczki z informacją o awarii – mówi Małgorzata Kasperska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Woda, która dostarczana jest na ogródki działkowe to tzw. woda surowa, która nie nadaje się do picia. Wskutek awarii, PWiK nie ma innej możliwości dostarczenia wody na teren ROD Leśnik. - Prace naprawcze cały czas trwają. Na ten moment nie jesteśmy w stanie określić, kiedy awaria zostanie usunięta – podkreśla Kasperska.

Nawet, jeżeli awaria zostanie naprawiona jeszcze we wrześniu, to woda na teren ogródków działkowych i tak będzie dostarczana tylko do 21 października z uwagi na kończącą się umowę na dostawę wody.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości