Wiadomości

Awaria wodociągu w Gorzowie. Działkowcy: Brak wody to dla nas dramat

5 września 2022, 13:20
fot. Marcin Kluwak
W ostatnich dniach doszło do awarii rurociągu na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. W związku z tym, działki na terenie ROD Leśnik przy ul. Roosevelta w Gorzowie zostały odcięte od wody. Działkowcy podkreślają, że brak wody, to dla nich dramat, ponieważ panuje susza i brak podlewania spowoduje, że zbiory warzyw i owoców będą nie do odratowania.

Do redakcji portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję zwrócili się mieszkańcy Gorzowa mający swoje ogródki działkowe na terenie ROD Leśnik przy ul. Roosevelta w Gorzowie. Działkowcy twierdzą, że otrzymali nieoficjalne informacje, że doszło do awarii wodociągu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, która potrwa cały wrzesień i przez to nie będzie dostarczana woda do ogródków działkowych.

- Brak wody, to dla nas dramat i straty zbiorów owoców warzyw i kwiatów, ponieważ w dalszym ciągu jest susza i na "horyzoncie" nie widać opadów, przez co zbiory mogą być nie do odratowania. PWiK rozkłada ręce i nic nie proponuje w zamian, a zarząd ROD Leśnik też umywa ręce i mówi że nic nie może zrobić w tej sprawie – opisują problem działkowcy z ROD Leśnik.

W związku z tym, zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. Właśnie dostaliśmy odpowiedź. - Potwierdzamy, że doszło do awarii rurociągu wody do płukania filtrów na terenie przedsiębiorstwa przy ul. Kosynierów Gdyńskich i cała stacja uzdatniania wody została wyłączona. Od razu jak tylko doszło do awarii, zostały podjęte działania w tej sprawie. O awarii został powiadomiony zarząd ROD Leśnik, a do tego na bramach wejściowych na ogródki działkowe zostały powieszone karteczki z informacją o awarii – mówi Małgorzata Kasperska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Woda, która dostarczana jest na ogródki działkowe to tzw. woda surowa, która nie nadaje się do picia. Wskutek awarii, PWiK nie ma innej możliwości dostarczenia wody na teren ROD Leśnik. - Prace naprawcze cały czas trwają. Na ten moment nie jesteśmy w stanie określić, kiedy awaria zostanie usunięta – podkreśla Kasperska.

Nawet, jeżeli awaria zostanie naprawiona jeszcze we wrześniu, to woda na teren ogródków działkowych i tak będzie dostarczana tylko do 21 października z uwagi na kończącą się umowę na dostawę wody.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości