• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Wandale znów w akcji. Pobazgrali murale w centrum Gorzowa

27 grudnia 2022, 16:35, red
fot. czytelnik Tymon
Nasz czytelnik Tymon zwraca uwagę na kolejne akty wandalizmu w centrum Gorzowa. Tym razem zniszczone zostały murale. Pseudo-artyści pobazgrali mural znajdujący się w przejściu podziemnym przy ul. Dzieci Wrzesińskich oraz fragment ściany budynku przy ul. Jagiełły.

Wielokrotnie poruszaliśmy na portalu gorzowianin.com problem wandalizmu w Gorzowie. Wandale niszczą wszystko co się da - od wiat przystankowych wybijając w nich szyby czy bazgrząc po nich sprayem, poprzez malowanie elewacji bloków i kamienic aż do niszczenia miejskich dekoracji, punktów widokowych czy tablic informacyjnych. Niestety w zdecydowanej większości, sprawców nie udaje się zatrzymać.

Tym razem „ofiarami” wandalów były murale w centrum Gorzowa. Pseudo-artyście pobazgrali mural w przejściu podziemnym pomiędzy skrzyżowaniem ul. Walczaka i Jagiełły, a ul. Dzieci Wrzesińskich oraz fragment muralu na ścianie kamienicy przy ul. Jagiełły 15. Na kolejny akt wandalizmu zwrócił uwagę nasz czytelnik Tymon, który wraz z grupą społeczników co jakiś czas usuwa z miejskiej przestrzeni szpecące napisy.

- Proszę o nagłośnienie sprawy rosnącej liczby ataków na własność publiczną w okolicy przejścia podziemnego przy ulicy Dzieci Wrzesińskich. W czasie świąt doszło do serii aktów wandalizmu na świeżo odnowionym przez wolontariuszy muralu w samym przejściu oraz na muralu podarowanym przez PGE Energia Ciepła mieszkańcom miasta. Zwróciłem się już do Urzędu Miasta Gorzowa z pomysłem objęcia tego miejsca monitoringiem miejskim. Uważam, że pomogłoby to chronić przestrzeń przed atakami i zwiększyło bezpieczeństwo użytkowania obiektu. Publiczne przyzwolenie na dalsze destrukcyjne działania tylko zachęci degeneratów do dalszych zniszczeń – opisuje czytelnik Tymoteusz.

Co na to miasto? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości