Wiadomości

Park Róż w Gorzowie. Po naszej interwencji ławki zostały wyczyszczone

19 sierpnia 2022, 09:41
Wcześniej ławki miały być myte dwa razy w tygodniu, teraz będą codziennie. Taką informację uzyskaliśmy z gorzowskiego magistratu, który po artykule na naszym portalu zainteresował się sprzątaniem ławek w Parku Róż.

Kilka dni temu czytelnik portalu gorzowianin.com poinformował naszą redakcję o tym, że ławki oraz poręcze w świeżo wyremontowanym Parku Róż w samym centrum Gorzowa pokryte są ptasimi odchodami. Na dowód przesłał zdjęcia, na których widać wszechobecny brud. Na ławkach, podjazdach i poręczach.

- Jak widać, są miejsca, w których odchody pokrywają dosłownie wszystko, ławki, poręcze, schody, asfalt. Proszę sobie wyobrazić dzieci przewracające się na hulajnogach, rolkach, rowerkach i ślizgające się tych ptasich pozostałościach lub też rodziców podprowadzających wózki pod schody i zmuszonych dotykać najpierw niesamowicie brudnych poręczy, a następnie swoich pociech w wózeczkach, albo starszych osób pragnących odpocząć na ławce, która się do tego absolutnie nie nadaje – pisał w wiadomości do naszej redakcji czytelnik Marcin. Całą sprawę szeroko opisywaliśmy w artykule pt.: Czytelnik: Cały park jest w ptasich odchodach. Nawet nie można usiąść na ławce

Po opublikowaniu artykułu szybko zareagował gorzowski magistrat. Jak się okazuje, ławki w Parku Róż miały być czyszczone 2 razy w tygodniu. Teraz ma to być codziennie. 

- Opisywane przez Państwo ławki objęte są umową na bieżące utrzymanie; wykonawca zobowiązany jest do mycia pobrudzonych ławek dwa razy w tygodniu tj. w poniedziałki i w piątki. Z Państwa artykułu i zdjęć wynika, że zbytnio nie przykładał się do swoich obowiązków i w związku z powyższym uzgodniliśmy z wykonawcą potrzebę codziennego mycia ławek narażonych na największe zabrudzenie - informuje Dariusz Wieczorek z Urzędu Miasta Gorzowa. 

Jest też obietnica, że pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego będą uważnie monitorować stan czystości w parku Wiosny Ludów. Odwiedziliśmy z aparatem ponownie Park Róż w piątkowy poranek. Okazuje się, że wszystkie ławki zostały dokładnie wyczyszczone i gorzowianie bez przeszkód mogą już wypoczywać w tym miejscu. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

1/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

2/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

2/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

3/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

3/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

4/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

4/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

5/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

5/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

6/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

6/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

7/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

7/7 Wyczyszczone ławki w Parku Róż

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości