• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

W parku zostanie wybudowany pumptrack. Mieszkańcy nie chcą inwestycji pod swoimi oknami

2 sierpnia 2022, 12:23
fot. Budnex Deweloper
W parku 750-lecia w Gorzowie ma zostać wybudowany pumptrack, czyli tor do jazdy na rolkach, wrotkach i rowerze. Jest to inwestycja, która zwyciężyła w budżecie obywatelskim 2022 w kategorii rejonowej. Jednak jak się okazuje, mieszkańcy pobliskich bloków sprzeciwiają się budowie toru i nie chcą tej inwestycji pod swoimi oknami.

W poniedziałek 1 sierpnia portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa szukają w końcu firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej budowy pumptracka wraz z oświetleniem w parku 750-lecia. Jest to inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego 2022 na którą czeka z niecierpliwością młodzież. Tor ma służyć do jazdy na rolkach, wrotkach i rowerze. Budowa pumptracka powinna ruszyć jeszcze w 2022 roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "W Gorzowie w końcu zostanie wybudowany pumptrack".

Budowa pumptracka w parku 750-lecia to inwestycja, która wygrała w kategorii rejonowej na os. Manhattan w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Na to zadanie swój głos oddało 1737 mieszkańców Gorzowa. Jednak po publikacji artykułu na portalu gorzowianin.com, do naszej redakcji zaczęli zgłaszać się mieszkańcy bloków przy ul. Czartoryskiego od strony Castoramy bezpośrednio graniczących z parkiem 750-lecia, którzy sprzeciwiają się budowie pumptracka pod swoimi oknami.

- Większość znanych mi i mężowi mieszkańców z bloku jest zdecydowanie przeciwna inwestycji. Z kim nie rozmawialiśmy, to chcieli oświetlenia parku - podkreśla czytelniczka Dominika. - Tor powinien się znajdować w miejscu nie naruszającym komfort i prywatność mieszkańców obiektów znajdujących się w pobliżu. Ciekawe czy będziecie reagowali na problemy z utrzymaniem zarówno tego toru jaki i późniejszych konsekwencji związanych z zakłócaniem np. Ciszy nocnej lub bałaganu drażniącego lokalnych mieszkańców - pisze z kolei czytelnik Grzegorz.

- Z informacji uzyskanych przez mieszkańców pobliskich bloków wynika, że tor ma być zbudowany w bliskiej odległości od wejść do klatek, a co za tym idzie pod oknami mieszkańców. Nam, urzędnicy nic nie chcą powiedzieć, a my mieszkańcy, którzy kupili mieszkania ze względu na cichą okolice, nie jesteśmy zadowoleni z faktu budowy pumptracka w pobliżu bloków. Komfort naszego życia w tym miejscu ulegnie pogorszeniu. Śledziliśmy budżet obywatelski, ale w rejonie Górczyn, gdyż w takim mieszkamy, nikt z nas nie pomyślał że park 750-lecia zostanie ujęty jako Manhattan. Z tego też powodu nie braliśmy udziału w spotkaniach. Czy nie szkoda tej zieleni? Czy nie ma naprawdę innych miejsc z dala od mieszkań ?- podkreśla pani Renata, mieszkanka bloku przy ul. Czartoryskiego.

Jak wynika z map poglądowych, które zostały dołączone do zapytania ofertowego na wykonanie dokumentacji projektowej, pumptrack zostanie wybudowany pomiędzy centralną częścią, a blokami za Castoramą. Jednak jest to lokalizacja poglądowa, a nie oficjalny dokument. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Czekamy na odpowiedź.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości