Wiadomości

Był wypadek, nie ma sygnalizacji. Mieszkańcy Gorzowa skarżą się na brak świateł

11 stycznia 2023, 14:41, red
fot. Damian Pyta
Od kilku tygodni nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Grobla, Woskowej i Zielonej. Mieszkańcy Gorzowa skarżą się, że przez brak świateł dochodzi do częstego wymuszenia pierwszeństwa i niebezpiecznych sytuacji na skrzyżowaniu. Niestety na powrót działającej sygnalizacji trzeba będzie jeszcze poczekać.

W ostatnim czasie do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy skarżą się na niedziałającą sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Grobla, Woskowej i Zielonej. Światła na skrzyżowaniu nie działają od grudnia 2022 roku do tej pory.

- Czy wiadomo co się dzieje i kiedy zostanie naprawiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Grobla, Woskowa, Zielona? Jest to uciążliwe dla mieszkańców Zawarcia, ponieważ jest to ruchliwe skrzyżowanie, zwłaszcza w godzinach szczytu, przez co dochodzi do wielu groźnych sytuacji i wypadków – pisze czytelniczka Jolanta. - Bardzo proszę o interwencję w sprawie niedziałającej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Grobla, Woskowej i Zielonej. Było już tam kilka wypadków. Sygnalizacja nie działa od kilku tygodni. Tworzą się tam bardzo niebezpieczne sytuacje. Nikt z Urzędu Miasta nie wie kiedy i czy w ogóle sygnalizacja będzie działać. Czy naprawdę musi dojść do tragedii, żeby ktoś zajął się sprawą? - pyta się z kolei czytelniczka Joanna.

Tak też było 22 grudnia 2022 roku, kiedy przy niedziałającej sygnalizacji świetlnej doszło do zderzenia volkswagena i volvo. Kierujący volkswagenem wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym volvo, który następnie rozbił się o barierki rozdzielające obie jezdnie ul. Grobla. Policjanci ukarali kierowcę volkswagena mandatem w wysokości 1500 zł oraz 12 punktami karnymi.

W związku z tym, zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się urzędników, dlaczego światła na skrzyżowaniu nie działają. Jak się okazało, wszystko przez wypadek.

- Kierowca spowodował wypadek, w wyniku którego zniszczył szafę sygnalizacji świetlnej. Urządzenie zostało zamówione, ale wyprodukowanie i instalacja takiej szafy potrwa kilka tygodni – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że jeszcze przez cały styczeń kierowcy będą musieli sobie poradzić bez świateł na skrzyżowaniu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości