• Dziś /-1°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 95 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Skoszona trawniki i brud w mieście. Takich miejsc jest sporo

3 sierpnia 2022, 11:50, mk
źródło: Ludzie dla miasta, miasto dla ludzi
Narzekamy na to, że trwa nie skoszona, że zasłania kierowcom widok. Czasami jednak lepiej, gdy trawa pozostanie wysoka, bo po skoszeniu widzimy totalny bałagan, który aż kłuje w oczy. Problem zauważyła jedna z gorzowianek.

To dokładnie taka sama sytuacja, jak z psimi odchodami zimą. Gdy leży dużo śniegu i gdy napada nowy, wówczas wszędzie porozrzucane psie kupy nie są już widoczne. Gorzej, gdy ten śnieg stopnieje, a naszym oczom ukazuje się cały rząd min pozostawionych przez naszych czworonożnych przyjaciół. Dokładnie tak samo jest z koszeniem trawy. Z tą tylko różnicą, że akurat w wysokiej trawie nie leżą psie kupy, ale kilogramy śmieci. Ten problem zauważyła jedna z mieszkanek Gorzowa i umieściła na grupie Ludzie dla miasta, miasto dla ludzi zdjęcie z ulicy Dworcowej. Zrobione ono zostało tuż po koszeniu wysokiej trawy przy chodniku. 

- Za każdym razem po koszeniu jak mijam takie miejsca, zastanawiam się, co autor miał na myśli. Moje nieliczne zgłoszenia do urzędu w ostatnim czasie zawsze natrafiały na odpowiedź - ograniczone środki w budżecie, nie ma możliwości uprzątnięcia terenu bla, bla. Moje pytanie - jak często i czy w ogóle kontrolują, w jaki sposób wykonywane są zlecone zadania, czy naprawdę tyle kosztuje jeden człowiek, który pójdzie z grabiami za kosiarką (to wersja dla tych, co lubią puzzle) lub przed i pozbierają śmieci? Jeśli tak to ma wyglądać, to może lepiej nie kosić - pyta retorycznie na grupie Ludzie dla miasta, miasto dla ludzi pani Ilona.

Faktycznie, miejsce przedstawione na zdjęciu wygląda jak wysypisko śmieci. Problem w tym, że do takiego stanu rzeczy nie doprowadzają czworonogi, ale myślący (chyba) ludzie, którzy rzucają śmieci, gdzie popadnie. Problemem jest też brak środków finansowych na bieżące sprzątanie, bo jak słusznie zauważyła pani Ilona, jej wielokrotne apele do odpowiednich instytucji niewiele wnoszą. Może publiczne pokazywanie tak zaniedbanych miejsc skłoni w końcu urzędników do działania?

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości