Wiadomości

90-latek przewrócił się na zniszczonych schodach. Doznał poważnych obrażeń

23 grudnia 2022, 13:05
fot. Marcin Kluwak
Stan techniczny wielu schodów terenowych i chodników w Gorzowie pozostawia wiele do życzenia. Niestety fatalny stan techniczny schodów przy ul. Słonecznej miał wpływ na dramatyczny wypadek 90-letniego gorzowianina. Senior przewrócił na dziurawych schodach i upadł na twarz, doznając bardzo poważnych obrażeń.

Do redakcji portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję zwrócił się czytelnik Tadeusz. Chodzi o zły stan techniczny schodów przy ul. Słonecznej, tuż obok budynku nr 85, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, a zwłaszcza osobom starszym. Na dziurawych schodach przewrócił się 90-letni ojciec naszego czytelnika.

- Prosiłbym o pomoc w bulwersującej sprawie dotyczącej fatalnego stanu technicznego schodów przy ul. Słonecznej, rejon rejon budynku nr 85.W sobotę 17 grudnia około godz. 15 mój tata wpadł w dziurę na ostatnim dolnym stopniu i upadł na twarz. Został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach i prześwietleniach okazało się, że doszło do wielokrotnego złamania kości twarzoczaszki i czaszki. Na szczęście żyje, chociaż ma 90 lat. Schody i teren są własnością miasta. Czy ktoś w ogóle kontroluje i dba o stan techniczny schodów w mieście? Czy ktoś czeka aż dojdzie do tragedii? Na osiedlu Słonecznym mieszkają starsi ludzie, którym należy się zapewnienie podstawowego poczucia bezpieczeństwa - opowiada pan Tadeusz, syn poszkodowanego 90-latka.

Schody terenowe są faktycznie własnością miasta i to Urząd Miasta Gorzowa jest odpowiedzialny za ich stan techniczny. Natomiast Administracja Domów Mieszkalnych nr 5, która zajmuje się utrzymaniem czystości schodów podkreśla, że będzie walczyć o pozyskanie pieniędzy na remont schodów.

- Władze miasta są odpowiedzialne za stan techniczny tych schodów. Dlatego będziemy rozmawiać z miastem czy znajdą się pieniądze w przyszłorocznym budżecie na ich remont. Będę prowadził również rozmowy z radnymi, którzy mają swój budżet na dany rejon, aby przeznaczyli środki na naprawę tych schodów. Sytuacja poszkodowanego 90-latka jest nam znana. Mężczyzna może złożyć wniosek do władz Gorzowa o wypłatę odszkodowania za doznanie uszczerbku na zdrowiu na terenie miejskim – komentuje Damian Madaliński, kierownik Administracji Domów Mieszkalnych nr 5 w Gorzowie.

To oznacza, że mieszkańcy os. Słonecznego nie zostaną na lodzie i schody zostaną w przyszłości wyremontowane. Pozostaje tylko pytanie kiedy to się stanie. Jednak, jak podkreśla Madaliński, jako ADM nr 5 cały czas starają się o pozyskiwanie środków na remonty schodów i chodników na terenie osiedla. Mogą również liczyć na wsparcie radnej Haliny Kunickiej z Platformy Obywatelskiej oraz Marty Bejnar-Bejnarowicz z Polska 2050. Dzięki pieniądzom z puli radnej Kunickiej udało się wyremontować chodniki przy ul. Słonecznej 74 i 85. Natomiast w 2023 roku zostaną przebudowane kolejne chodniki przy ul. Słonecznej 50-59. Koszt to 129 tys. zł i remont będzie możliwy również dzięki wsparciu radnej Kunickiej.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

1/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

2/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

2/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

3/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

3/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

4/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

4/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

5/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

5/5 Zniszczone schody przy ul. Słonecznej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości