Wiadomości

Czytelnik: Tutaj dochodzi często do wypadków. Rondo powinno zostać już dawno wybudowane

6 listopada 2022, 12:55
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa oraz gminy Kłodawa i Santok coraz głośniej mówią o potrzebie budowy tymczasowego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą na Wawrów i Wojcieszyce. Powstała już obywatelska petycja, teraz jeden z naszych czytelników chce wysłać list do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze do którego dołączy zdjęcia z wypadków, aby w ten sposób zwrócić uwagę na problem.

Za kilka lat na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą powiatową na Wawrów i Wojcieszyce ma zostać wybudowane rondo - wszystko w ramach rozbudowy DK22 na odcinku od Gorzowa do Strzelec Krajeńskich. Jednak mieszkańcy Gorzowa, gminy Kłodawa i Santok nie chcą tyle czekać, dlatego też powstała obywatelska petycja w sprawie budowy tymczasowego ronda lub sygnalizacji świetlnej, aby usprawnić wyjazd z drogi podporządkowanej o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Mieszkańcy chcą budowy tymczasowego ronda lub sygnalizacji świetlnej”. Obywatelska petycja trafi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. Każdy, kto chciałby podpisać petycję może to zrobić TUTAJ.

Po publikacji artykułu wśród naszych czytelników wywiązała się dyskusja z której wynikało, że rondo tymczasowe na skrzyżowaniu DK22 z drogą powiatową na Wawrów i Wojcieszyce powinno zostać już dawno wybudowane. - Skrzyżowanie proste jak drut, ale wyjazd z Wawrowa w stronę Gorzowa już taki prosty nie jest. Rondo daje większą możliwość - przyznaje Izabela. - To, że nikt z tym nic nie chce zrobić, to jest jakaś kpina. Zamykając ul. Zawackiej w Gorzowie, cały ruch puścili przez Wawrów i Osiedle Bermudy. Mimo zakazu. skrót robią sobie też pojazdy ciężarowe skutecznie niszcząc drogę przy stawku w Wawrowie, której nikt później oczywiście nie naprawi. W godzinach szczytu korki sięgają aż do Karczmy pod Łosiem - podkreśla czytelnik Marcin. - To rondo powinno zostać wybudowane jak najszybciej. Ile tam już było wypadków, a do tego sporo nerwów żeby skręcić w lewo jadąc od Wawrowa czy Wojcieszyc - pisze z kolei Krzysztof.

Do nasze redakcji napisał też pan Artur, mieszkaniec Osiedla Bermudy w Wawrowie, który podkreśla, że na skrzyżowaniu powinno powstać rondo tymczasowe, ale te zapowiedzi słyszy już co najmniej od 2017 roku i do tej pory nic się w tej sprawie nie zmieniło. Natomiast wypadków i kolizji na skrzyżowaniu było już bardzo dużo, o czym informowaliśmy wielokrotnie na naszym portalu.

- Chcę napisać list do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze i dołączyć dokumentację zdjęciową z wypadków, które wydarzyły się na tym skrzyżowaniu. Mam ogromną nadzieję, że wysyłając tradycyjny list wraz ze zdjęciami, podziała to na wyobraźnię urzędników i przyspieszą prace związane z budową tymczasowego ronda. Poza tym każdy sposób jest dobry aby zwrócić uwagę na problem, który istnieje od lat – pisze pan Artur, mieszkaniec Osiedla Bermudy.

Powodem praktycznie wszystkich wypadków do których doszło na skrzyżowaniu DK22 z drogą powiatową na Wawrów i Wojcieszyce było wymuszenie pierwszeństwa przez kierowców wyjeżdżających z drogi podporządkowanej. Dlatego mieszkańcy uważają, że rondo tymczasowe powinno powstać jak najszybciej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości