• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnik: Tutaj dochodzi często do wypadków. Rondo powinno zostać już dawno wybudowane

6 listopada 2022, 12:55
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa oraz gminy Kłodawa i Santok coraz głośniej mówią o potrzebie budowy tymczasowego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą na Wawrów i Wojcieszyce. Powstała już obywatelska petycja, teraz jeden z naszych czytelników chce wysłać list do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze do którego dołączy zdjęcia z wypadków, aby w ten sposób zwrócić uwagę na problem.

Za kilka lat na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą powiatową na Wawrów i Wojcieszyce ma zostać wybudowane rondo - wszystko w ramach rozbudowy DK22 na odcinku od Gorzowa do Strzelec Krajeńskich. Jednak mieszkańcy Gorzowa, gminy Kłodawa i Santok nie chcą tyle czekać, dlatego też powstała obywatelska petycja w sprawie budowy tymczasowego ronda lub sygnalizacji świetlnej, aby usprawnić wyjazd z drogi podporządkowanej o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Mieszkańcy chcą budowy tymczasowego ronda lub sygnalizacji świetlnej”. Obywatelska petycja trafi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. Każdy, kto chciałby podpisać petycję może to zrobić TUTAJ.

Po publikacji artykułu wśród naszych czytelników wywiązała się dyskusja z której wynikało, że rondo tymczasowe na skrzyżowaniu DK22 z drogą powiatową na Wawrów i Wojcieszyce powinno zostać już dawno wybudowane. - Skrzyżowanie proste jak drut, ale wyjazd z Wawrowa w stronę Gorzowa już taki prosty nie jest. Rondo daje większą możliwość - przyznaje Izabela. - To, że nikt z tym nic nie chce zrobić, to jest jakaś kpina. Zamykając ul. Zawackiej w Gorzowie, cały ruch puścili przez Wawrów i Osiedle Bermudy. Mimo zakazu. skrót robią sobie też pojazdy ciężarowe skutecznie niszcząc drogę przy stawku w Wawrowie, której nikt później oczywiście nie naprawi. W godzinach szczytu korki sięgają aż do Karczmy pod Łosiem - podkreśla czytelnik Marcin. - To rondo powinno zostać wybudowane jak najszybciej. Ile tam już było wypadków, a do tego sporo nerwów żeby skręcić w lewo jadąc od Wawrowa czy Wojcieszyc - pisze z kolei Krzysztof.

Do nasze redakcji napisał też pan Artur, mieszkaniec Osiedla Bermudy w Wawrowie, który podkreśla, że na skrzyżowaniu powinno powstać rondo tymczasowe, ale te zapowiedzi słyszy już co najmniej od 2017 roku i do tej pory nic się w tej sprawie nie zmieniło. Natomiast wypadków i kolizji na skrzyżowaniu było już bardzo dużo, o czym informowaliśmy wielokrotnie na naszym portalu.

- Chcę napisać list do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze i dołączyć dokumentację zdjęciową z wypadków, które wydarzyły się na tym skrzyżowaniu. Mam ogromną nadzieję, że wysyłając tradycyjny list wraz ze zdjęciami, podziała to na wyobraźnię urzędników i przyspieszą prace związane z budową tymczasowego ronda. Poza tym każdy sposób jest dobry aby zwrócić uwagę na problem, który istnieje od lat – pisze pan Artur, mieszkaniec Osiedla Bermudy.

Powodem praktycznie wszystkich wypadków do których doszło na skrzyżowaniu DK22 z drogą powiatową na Wawrów i Wojcieszyce było wymuszenie pierwszeństwa przez kierowców wyjeżdżających z drogi podporządkowanej. Dlatego mieszkańcy uważają, że rondo tymczasowe powinno powstać jak najszybciej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości