Wiadomości

12 stopni w domu. Wszystko przez remont instalacji grzewczej

21 listopada 2022, 09:57, Marcin Kluwak
12-13 stopni w domu mają obecnie mieszkańcy kamienicy przy ulicy Mieszka I 46 w Gorzowie. Z prośbą o pomoc w tej sprawie zwrócił się do nas jeden z naszych czytelników. Mieszkańcy nie mają ogrzewania, bo od września trwa w budynku remont instalacji. Wciąż czekają na podłączenie do sieci...

Za oknem nawet minus 5, a w domu temperatura spada do 12-13 stopni. Gdyby nie farelki, w domu nie można byłoby wytrzymać, bo tzw. centralne ogrzewanie w tym sezonie grzewczym jeszcze "nie ruszyło". Dlaczego?

W budynku przy ulicy Mieszka I do tej pory było ogrzewanie gazowe. Mieszkańcy od kilku lat apelowali o wymianę instalacji oraz o podłączenie mieszkań do miejskiej elektrociepłowni. - Przez brak zgody ze strony prywatnych właścicieli mieszkań, trzeba było czekać do wojny w Ukrainie, żeby niektórym otworzyły się oczy na wysokość rachunku za gaz - pisze w wiadomości do naszej redakcji nasz czytelnik. Gdy udało się przekonać wszystkich właścicieli lokali przy Mieszka I 46, był już wrzesień. Wtedy została podpisana umowa i ruszyły prace. Te zostały wykonane dość szybko. - Ogrzewania wciąż nie mamy, bo głównym  problemem jest elektrociepłownia. Instalacja wewnątrz i na zewnątrz już jest skończona tylko chodzi o spięcie w całość - dodaje nasz czytelnik. Według niego PGE informowało, że wszelkie formalności zostaną zakończone do końca października. Teraz termin został przesunięty na koniec listopada. 

Większego problemu nie było, kiedy za oknem było 15, a nawet 20 stopni na plusie. Teraz gdy nagle pojawiło się ochłodzenie, farelki w mieszkaniach chodzą bez przerwy, a kaloryfery wciąż są zimne. 

- Ja rozumiem terminy. Ale tutaj chodzi o ludzkie podejście do sprawy. Dodam jeszcze, że w budynku mieszkają trzy starsze kobiety, które takie temperatury znoszą dużo gorzej - dodaje nasz czytelnik. 

O komentarz w tej sprawie, a przede wszystkim o interwencję poprosiliśmy przedstawicieli gorzowskiego oddziału PGE Energia Ciepła.  

- Zgodnie z umową zarządca nieruchomości powinien przygotować pomieszczenie na potrzeby węzła cieplnego na 21 dni przed planowaną dostawą ciepła. Z przyczyn od nas niezależnych, ten termin nie został dotrzymany. To nastąpiło dopiero 15 listopada 2022 r. Jeszcze w tym samym dniu nasi pracownicy wstawili węzeł, podłączyli go do sieci ciepłowniczej i przygotowali go do uruchomienia. Do wykonania pozostały jeszcze prace po stronie zarządcy - połączenie węzła z wewnętrzną instalacją ciepła oraz wykonanie instalacji elektrycznej. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy potwierdzenia wykonania prac i możliwości uruchomienia dostaw ciepła. Jak tylko taką informację otrzymamy, niezwłocznie dostawy ciepła zostaną uruchomione do kamienicy przy ul. Mieszka I 46 - mówi Agnieszka Dietrich, rzecznik prasowy PGE Energia Ciepła
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości