• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Mieszkańcy narzekają na brak chodnika. „Możecie zgłosić do budżetu obywatelskiego”

4 kwietnia 2023, 13:44
fot. czytelniczka
Brak chodnika to zmora mieszkańców ul. Siedzikówny-Inki w Gorzowie, którzy zwrócili się z prośbą o interwencję do portalu gorzowianin.com. Miasto przyznaje, że nie ma pieniędzy w budżecie na realizację tej inwestycji i zachęca mieszkańców, do zgłaszania zadania w ramach budżetu obywatelskiego 2025.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się mieszkańcy os. Sady, którzy narzekają na brak chodnika przy ul. Siedzikówny-Inki. - Nie ma chodnika, więc ludzie chodzą ulicą lub trawnikiem. Obok przy ul. Marii Juchacz wybudowany jest nowy blok. Niedługo ludzie będą robić remonty i się wprowadzać. Którędy dzieci mają chodzić do szkoły, na plac zabaw czy pograć w piłkę na boisku? Do tego muszą przebiegać pomiędzy samochodami. Nie ma żadnych znaków ograniczających prędkość. Jest tutaj bardzo niebezpiecznie - podkreśla jedna z mieszkanek.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się wprost, czy miasto planuje w najbliższym czasie budowę chodnika wzdłuż ulicy Siedzikówny-Inki?

Właśnie dostaliśmy odpowiedź w tej sprawie. - Analiza przeprowadzona przez wydział dróg wskazuje, że chodnik i droga wymagają kompleksowej przebudowy razem z budową kanalizacji deszczowej. Problemem jest brak odprowadzenia wód opadowych z tego odcinka ul. Siedzikówny-Inki, co powoduje tworzące się rozległych zastoiska wody na jezdni, na poboczu oraz w miejscu, gdzie miałby powstać nowy ciąg pieszy. Taka inwestycja wymaga jednak dużych nakładów finansowych. Uchwalony na 2023 rok budżet miasta nie zabezpiecza środków finansowych, pozwalających na jej realizację – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Urzędnicy zapowiadają jednak, że przebudowa ul. Siedzikówny-Inki wraz z budową chodnika zostanie zgłoszona do propozycji planu budżetu na 2024 rok lub na lata kolejne. Natomiast jeżeli mieszkańcy nie chcą czekać, to mogą zgłosić tę inwestycję w ramach budżetu obywatelskiego 2025. Jednak w tym przypadku nie ma pewności czy ten pomysł uzyska poparcie innych mieszkańców z os. Górczyn i zostanie zrealizowany.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości