• -1 /-5°
  • Dziś -1°/-7°
  • Jutro -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pomóżmy poszkodowanej rodzinie. Strażacy z Krasowca zorganizowali zbiórkę

3 października 2022, 10:51
Kilka dni temu w jednym z domów jednorodzinnych w Prądocinie doszło do dość groźnego pożaru, w wyniku którego całkowitemu zniszczeniu uległo jedno z pomieszczeń mieszkalnych. Pozostałe ściany uległy osmoleniu i dom wymaga remontu. Strażacy z OSP Krasowiec apelują o pomoc poszkodowanej rodzinie.

Pięć zastępów straży pożarnej - z Ulimia, Krasowca, Deszczna i Gorzowa uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru, jaki wybuchł w godzinach popołudniowych w Prądocinie koło Gorzowa Wielkopolskiego. W wyniku pożaru, który wybuchł wewnątrz budynku, spaleniu uległ cały salon - wraz z wyposażeniem. Pożar na szczęście nie rozprzestrzenił się na cały dom, ponieważ ogień poprzecinał paski od rolet, które same się opuściły i odcięły dopływ powietrza do pomieszczenia. To sprawiło, że pożar samoistnie został przytłumiony. Straty są jednak ogromne. 

- Spłonęło całe wyposażenie salonu, popękane są szyby, osmolone są wszystkie ściany - wylicza Bartłomiej Mądry, rzecznik prasowy KM PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Tuż po tym zdarzeniu, strażacy z OSP Krasowiec, którzy także uczestniczyli w akcji gaszenia ognia, zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców. - Kochani Mieszkańcy, Przyjaciele Gminy Deszczno informujemy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Krasowcu udostępniła konto bankowe, na które można już dokonywać wpłat finansowych. Liczymy na  Wasze bezinteresowne wsparcie i pomoc poszkodowanej rodzinie.  Pomóżmy i tym razem - piszą pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Deszcznie

Wpłaty można dokonywać na konto OSP Krasowiec:

46 1940 1076 3134 8713 0002 0000  z dopiskiem „POGORZELCY PRĄDOCIN”

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości