Wiadomości

Zamiast boiska dla dzieci, skwer dla seniora

6 września 2022, 08:38
fot. czytelnik Patryk
Pomiędzy blokami przy ul. Słonecznej zostało zlikwidowane boisko dla dzieci. Mieszkaniec jednego z bloków dopytuje się co się stało i dlaczego teren jest od kilku miesięcy rozkopany. Jak się okazuje, jest tam prowadzona inwestycja w ramach zagospodarowania wód opadowych, a po zakończeniu prac, powstanie tam skwer dla seniora.

Do portalu gorzowianin.com napisał mieszkaniec os. Słonecznego, który zwraca uwagę na to, że od kilku miesięcy boisko znajdujące się pomiędzy blokami przy ul. Słonecznej 58-59 i 60-61 jest rozkopane. - Boisko dla dzieci od pół roku jest rozkopane. Nic się w tym miejscu nie dzieje, natomiast dzieci nie mają się gdzie bawić. Nie wiemy dlaczego boisko zostało w ogóle zlikwidowane i co dalej - pisze pan Patryk, mieszkaniec ul. Słonecznej.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do Administracji Domów Mieszkalnych nr 5, która poinformowała, że na tym terenie były prowadzone prace przez Urząd Miasta Gorzowa w ramach projektu „Zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta Gorzowa”. Kolejnym etapem prac miała być budowa siłowni zewnętrznej, która w efekcie rozmów z mieszkańcami została zmieniona na „skwer dla seniora”.

Dlatego też poprosiliśmy Urząd Miasta Gorzowa o komentarz od odpowiedź na pytania, co znajdzie się na terenie skweru dla seniora oraz kiedy te prace zostaną przeprowadzone. Jak informuje magistrat, teren pomiędzy blokami powinien być zagospodarowany jeszcze w 2022 roku, późną jesienią.

- W ramach zagospodarowania terenu i skweru dla seniora zaplanowane zostały elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze na śmieci, a także dwa stoły do gry w szachy oraz trzy tablice sensoryczne dla seniorów. Ponadto zostaną wykonane nasadzenia drzew niskopiennych z gatunku morwa biała oraz powstanie labirynt z bukszpanu. Teren po boisku będzie obsiany trawą a ciągi piesze będą wykonane z nawierzchni mineralnej – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Powstanie skweru dla seniora to element projektu "Zagospodarowanie wód opadowych na terenie Miasta Gorzowa” - Zagospodarowanie wód opadowych w zlewni ul. Olimpijskiej. W ramach tego kontraktu prowadzone są również prace przy ul. Ryskiej, Olimpijskiej oraz Al. 11 Listopada. Łączny koszt kontraktu wynosi 15 mln 716 tys. 666,66 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości