• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Tafla lodu spadła z naczepy ciężarówki na BMW. Pan Daniel prosi o pomoc [zdjęcia]

6 lutego 2023, 09:52
Do niebezpiecznej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie doszło w niedzielę 5 lutego na drodze krajowej nr 22 tuż przed Gorzowem. Tafla lodu spadła z naczepy ciężarówki na jadące BMW. Rozbita została przednia szyba oraz zniszczona maska. Pan Daniel, kierowca BMW prosi o pomoc osoby, które jechały DK22 i mają w swoich autach wideorejestratory.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę 5 lutego około godz. 19.35 na drodze krajowej nr 22 tuż przed wjazdem do Gorzowa od strony Prądocina. Pan Daniel jechał swoim BMW w stronę Gorzowa. W pewnym momencie, tuż przed samym wjazdem do Gorzowa na jego przednią szybę spadła tafla lodu z przejeżdżającej z naprzeciwka ciężarówki.

- Jechałem do Gorzowa i przed łukiem za którym zaczyna się teren zabudowany z jadącej z naprzeciwka ciężarówki spadła tafla lodu. Był to dość spory kawałek, prawdopodobnie wielkości zbliżonej do zniszczeń na szybie. Lód uderzył najpierw w przednią część maski auta lekko ją wgniatając, a następnie w przednią szybę niszcząc ją. Prawdopodobnie gdy lód uderzył najpierw w szybę mógłby ją przebić. Od razu zacząłem hamować i zjechałem na pobocze, a następnie wezwałem pomoc oraz policję – relacjonuje pan Daniel, mieszkaniec Gorzowa.

Skala zniszczeń jest naprawdę ogromna i to cud, że panu Danielowi nic się nie stało. Całkowicie zniszczona została przednia szyba, a do tego wgnieciona została maska osobówki, urwane wycieraczki i zniszczone lusterko wsteczne.

- Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia w niedzielny wieczór. Z jadącej naczepy ciężarówki spadła tafla lodu na osobowe BMW. Na plandece ciężarówki nie powinno być lodu, ponieważ kierowca ma obowiązek jego usunięcia. Przyjęliśmy zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Będziemy starali się ustalić kierowcę ciężarówki. Dlatego apelujemy do wszystkich osób, które w niedzielny wieczór jechały drogą krajową nr 22 i mają w swoim samochodzie wideorejestrator, aby sprawdziły czy nie mają nagranej ciężarówki z niebieską/granatową naczepą – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

O pomoc apeluje również pan Daniel i prosi, aby każdy kto jechał drogą krajową nr 22 w niedzielny wieczór w godz. 19.35-19.45, aby sprawdził nagrania z kamer, bo może akurat komuś udało się nagrać poszukiwaną ciężarówkę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż



Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości