• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Kolejny pies odebrany właścicielom. Żył w skandalicznych warunkach [zdjęcia]

16 lutego 2023, 10:45, mk
Źródło: Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl"
To nie pierwszy tego typu przypadek. Kilkanaście dni temu informowaliśmy naszych czytelników o akcji stowarzyszenia Azyl w podgorzowskim Wawrowie. Tam z kojca został zabrany pies, który żył we własnych odchodach. Podobna sytuacja miała miejsce w Witnicy.

2-letni Łatek mieszkał w skandalicznych warunkach - bez jedzenia i wody. Jego schronieniem było zniszczone pomieszczenie gospodarcze. Żył tam, brodząc we własnych odchodach.

Łatek mieszkał w Witnicy, jego cierpienie musieli widzieć inni, bo tuż obok mieszkają ludzie. Zgłoszenie o tym, że pies żyje w skandalicznych warunkach, wpłynęło do gorzowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Azyl”. To oni udali się na miejsce i odebrali psa właścicielom.

Podczas interwencji w Witnicy, inspektorom ze stowarzyszenia Azyl asystowali policjanci oraz kamery TVP3 Gorzów. Psa udało się zabrać z zagrody i przewieźć do domu tymczasowego, gdzie będzie miał dach nad głową, jedzenie, picie a być może niebawem trafi do kochającej rodziny. 

Inspektorzy z Azylu nie mają żadnych wątpliwości, że poprzedni właściciele wyrządzili psu ogromną krzywdę. Zapowiadają, że właściciele odpowiedzą przed sądem za znęcanie się nad zwierzęciem. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości