Wiadomości › Interwencje

Gorzów: Kto rozpoznaje podpalacza? [film]

5 listopada 2019, 12:03
W miniony weekend nieznany mężczyzna podpalił śmietniki przy ul. Walczaka w Gorzowie. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu zamontowana na ścianie kamienicy. Mieszkańcy liczą, że uda zatrzymać się podpalacza. Sprawą zajmuje się policja.

Plaga pluskiew na os. Staszica

18 października 2019, 15:35
Pluskwy pojawiły się w wieżowcach przy ul. Dąbrowskiej oraz w blokach przy ul. Reja, Zapolskiej, Kochanowskiego czy Matejki. O pojawieniu się insektów alarmowali mieszkańcy os. Staszica na jednej z grup na facebooku. Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszica tłumaczy, że winni są tutaj mieszkańcy, którzy nie sprzątają swoich mieszkań.

Pomóżmy uratować życie Adasia

16 października 2019, 10:19
Adasiowi zostało naprawdę niewiele czasu. Jeżeli operacja powiększenia czaszki nie odbędzie się w odpowiednim czasie, Adasiowi grozi upośledzenie, utrata wzroki i słuchu, a nawet śmierć. 12-miesięczny chłopiec chory jest na rzadką chorobę - zespół Crouzona.

Kierowca autobusu MZK wymusił pierwszeństwo [film]

14 października 2019, 12:45
Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, któremu w piątkowy poranek kierowca autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie pana Radosława. MZK zapewnia, że wyciągnie konsekwencje wobec kierowcy.

Przejazd na skróty na Piaskach zablokowany [zdjęcia]

4 października 2019, 13:16
Kierowcy, którzy przez kilka dni jeździli na skróty przez chodnik i pas zieleni przy ul. Kazimierza Wielkiego będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. Po interwencji mieszkańców os. Piaski, którzy skarżyli się na zachowanie kierowców, przejazd został zablokowany przez barierki.

Gorzów: Mieszkańcom przeszkadzają nocne drifty [film]

27 września 2019, 20:01
Mieszkańcy Gorzowa skarżą się na kierowców samochodów osobowych, którzy w godzinach nocnych urządzają sobie rajdy ulicami miasta oraz driftują na rondach. Policjanci zamierzają surowo karać kierowców za takie zachowanie.

Radni pomogą mieszkańcom w walce o działkę

27 września 2019, 09:09
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa odbyła się dyskusja na temat obywatelskiej uchwały w sprawie zagospodarowania działki przy ul. Kazimierza Wielkiego. Okazało się, że projekt mieszkańców był niezgodny z prawem. Dlatego też sami radni zajmą się przygotowaniem planu zagospodarowania przestrzennego i podejmą uchwałę w tej sprawie na październikowej sesji.

Budowa asfaltowni przy Walczaka zablokowana

26 września 2019, 13:13
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uchylił pozwolenie na budowę wytwórni mas bitumicznych przy ul. Walczaka. Przeciwko inwestycji protestowali mieszkańcy okolicznych bloków. Od decyzji wojewody może odwołać się Urząd Miasta Gorzowa, ale póki co nie dostał żadnych dokumentów.

Numer 112, czyli absurd goni absurd

20 września 2019, 14:00
Numer 112 miał być ułatwieniem życia dla wielu osób. Przede wszystkim dla dyspozytorów poszczególnych służb, którzy byli wręcz zasypywani dziwnymi zgłoszeniami. Ale również dla mieszkańców, żeby ci nie musieli dzwonić pod kilka numerów. W teorii wszystko działa sprawnie. W praktyce – niekoniecznie

Zamiast boiska będzie blokowisko?

13 września 2019, 17:39
Mieszkańcy osiedla Sady obawiają się, że w miejscu gdzie od kilkudziesięciu lat znajduje się boisko do piłki nożnej i teren zielony przy ul. Siedzikówny-Inki i Kościuszki zostaną wybudowane bloki mieszkalne. Wszystko przez to, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn wystąpiła do Urzędu Miasta Gorzowa o warunki zabudowy na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego i taką decyzję otrzymała.


Fotoreportaże