Interwencje

Kontrowersyjny odłów ryb w parku Róż. Wykonawca zabiera głos [film]

19 marca 2021, 13:06
Na początku marca doszło do odławiania ryb ze stawu w parku Róż w ramach rewitalizacji parku. Jak poinformowali nas czytelnicy, podczas odławiania ryb miało dojść bo skandalu, ponieważ osoby zajmujące się odławianiem ryb, raziły je prądem, a następnie pakowały je w plastikowe reklamówki. Po prawie dwóch tygodniach miasto otrzymało raport od wykonawcy, który uważa, że nie doszło do żadnych nieprawidłowości.

Kierowcy radzili sobie jak mogli i parkowali na pasie zieleni. Właśnie ustawiono tam słupki

12 marca 2021, 12:07
Na osiedlu Staszica brakuje miejsc parkingowych. Czasami trzeba polować na wolne miejsce postojowe i nawet kilka razy objechać daną ulicę, aby gdzieś zaparkować. Dlatego też kierowcy radzą sobie jak mogą i parkują na dziko np. na pasie zieleni. Tak było w przypadku ul. Marcinkowskiego. Jednak koniec z nielegalnym parkowaniem, bo miasto właśnie ustawiło tam słupki ograniczające pozostawianie aut.

Auto uszkodzone na dziurawej Walczaka. Czytelniczka walczy o odszkodowanie

9 marca 2021, 19:04
Odcinek ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do granic miasta Gorzowa jest w fatalnym stanie. Niestety przekonała się o tym na własnej skórze pani Paulina, która na początku lutego w sporych rozmiarów dziurze uszkodziła koło w swoim samochodzie. Jak podkreśla czytelniczka, która zgłosiła się do portalu gorzowianin.com od miesiąca nie może uzyskać odszkodowania za zniszczenia, ponieważ urzędnicy odsyłają ją do wykonawcy, a wykonawca do urzędników.

Skandal podczas odławiania ryb w parku Róż? [film]

8 marca 2021, 18:00
Mieszkańcy Gorzowa oraz grupa wędkarzy podkreśla, że w miniony weekend podczas odławiania ryb ze stawu w parku Róż doszło do skandalu. Jak relacjonuje jeden z czytelników, osoby zajmujące się odławianiem ryb, raziły je prądem. A do tego ryby były pakowane w plastikowe reklamówki.. Zdaniem wędkarzy, osoby za to odpowiedzialne powinny ponieść odpowiednią karę.

Dwóch pijanych mężczyzn skakało po samochodach. Kilka aut zostało zniszczonych [film]

6 marca 2021, 20:39
W nocy z piątku na sobotę dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu, znalazło sobie sposób na „zabawę” na os. Europejskim w Gorzowie. Skakali po maskach i dachach samochodów zaparkowanych na osiedlowym parkingu przy ul. Madryckiej. W ten sposób uszkodzonych zostało kilka aut. Sprawa została zgłoszona na policję.

Owocowa z kanalizacją i kostką betonową. Będą też pasy na skrzyżowaniu ze Żwirową

23 lutego 2021, 12:11
Do prezydenta Jacka Wójcickiego w imieniu mieszkańców Owocowej oraz okolicznych ulic zwrócił się radny Krzysztof Kochanowski, który apelował o remont drogi oraz przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Żwirową. Jak się okazało, ul. Owocowa zostanie utwardzona na odcinku około 600 metrów. Ponadto mieszkańcy będą mogli liczyć na utworzenie pasów.

Mieszkańcy niecierpliwią się z powodu przedłużających się prac na Myśliborskiej

12 lutego 2021, 16:00
Rozbudowa ul. Myśliborskiej do dwóch pasów miała być lekiem na korki prowadzące do strefy przemysłowej w godzinach szczytu, kiedy w zakładach pracy są zmiany. Niestety inwestycja się przedłuża, a mieszkańcy stojący w korkach niecierpliwą się z tego powodu i dopytują się, kiedy w końcu droga będzie gotowa.

Ulica Walczaka w tragicznym stanie [zdjęcia]

6 lutego 2021, 13:31
Jeden z czytelników portalu gorzowianin.com zwraca uwagę na fatalny stan ul. Walczaka na odcinku, który ma zostać wyremontowany w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22. Pan Andrzej podkreśla, że droga staje się koszmarem i zanim budowlańcy zajmą się obecną jezdnią, to nic z niej nie zostanie. Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o interwencję do Urzędu Miasta Gorzowa.

Gorzów: Kilkunastu nauczycieli zaszczepiło się przeciwko COVID-19

28 stycznia 2021, 12:24
Kilkunastu nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Przychodni Prima Familia na os. Piaski. Jak tłumaczy przychodnia, cała sytuacja miała zapobiec zmarnowaniu się dawek szczepionki, natomiast pedagodzy znajdują się w grupie 1, więc ich szczepienie było zgodne z rozporządzeniem.

Gorzowianie skarżą się na bezdomnych koczujących na klatkach schodowych

27 stycznia 2021, 15:57
W sezonie zimowym osoby bezdomne szukając schronienia przez zimnem, wybierają klatki schodowe w blokach, które nie są zabezpieczone domofonem. Do takich sytuacji dochodzi m.in. w wieżowcach przy ul. Plac Staromiejski na co skarżą się mieszkańcy. Pani Anita podkreśla, że niektóre osoby bezdomne potrafią być agresywne i obawia się o swoje bezpieczeństwo, dlatego chciałaby, aby w jej bloku został zamontowany domofon.


Fotoreportaże