Firma sprzątająca „przeoczyła” śmietniki [zdjęcia]

26 kwietnia 2018, 12:54, ak
fot. czytelniczka Regina
Mieszkankę ul. Matejki w Gorzowie bulwersował widok przepełnionych śmietników i leżących wokół śmieci. Dlatego też zwróciła się z prośbą o interwencję do portalu gorzowianin.com. Po zgłoszeniu sprawy do Urzędu Miasta, teren został uprzątnięty.

W środę 25 kwietnia opisywaliśmy sprawę przepełnionych śmietników przy placu zabaw obok wieżowa przy ul. Matejki 62. Z prośbą o interwencję zwróciła do nas czytelniczka Regina, która zwróciła uwagę na brud i leżące wokół pojemników śmieci.

- Bulwersuje mnie widok śmietników, które są przepełnione i strasznie od nich śmierdzi. Wśród śmieci, które leżą wokół koszy są również psie odchody. Widok jest po prostu okropny – podkreślała pani Regina.

Z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i tego dlaczego śmietniki nie zostały opróżnione zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa. Jak widać, interwencja portalu gorzowianin.com poskutkowała, bo miasto zajęło się sprawą, a firma odpowiedzialna za sprzątanie opróżniła śmietniki.

- Tereny zieleni miejskiej wchodzące w skład rejonu Staszica, w tym skwer Matejki z placem zabaw objęte są utrzymaniem w ramach tzw. umowy przejściowej, która obowiązuje pomiędzy zakończonymi w dniu 31 marca 2018 roku umowami na stałe utrzymanie terenów zieleni a nowymi, które w związku z przedłużającym się rozstrzygnięciem przetargu, mogą być zawarte od 1 maja 2018 roku. Sytuacja, w której wystąpiło tymczasowe zaśmiecenie placu zabaw przy ulicy Matejki, wynika z niedopatrzenia pracownika firmy, której prace zostały zlecone. Pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego, z chwilą otrzymania zgłoszenia o nieprawidłowości, zwrócił się z interwencją do kierownika zarządzającego zasobami ludzkimi o natychmiastowe usunięcie nieczystości. Prace zostały wykonane – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Ciebie denerwuje? A może widziałeś wypadek lub zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Daj nam znać na kontakt@gorzowianin.com lub pod nr telefonu 45 00 66 400

Fotoreportaż


1/4 Zaśmiecony plac zabaw na Matejki

1/4 Zaśmiecony plac zabaw na Matejki

2/4 Zaśmiecony plac zabaw na Matejki

2/4 Zaśmiecony plac zabaw na Matejki

3/4 Zaśmiecony plac zabaw na Matejki

3/4 Zaśmiecony plac zabaw na Matejki

4/4 Zaśmiecony plac zabaw na Matejki

4/4 Zaśmiecony plac zabaw na Matejki

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości