Wiadomości

Będzie remont Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie! [film]

12 stycznia 2018, 14:51, ak
Jeszcze w tym roku dwie najbardziej zniszczone klasy oraz aula w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego doczekają się remontu. Wstępnie prace mają kosztować około 200 tysięcy złotych, a pieniądze będą pochodzić z budżetu miasta.

Na początku stycznia poruszaliśmy temat zniszczonej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego w Gorzowie, która nie widziała generalnego remontu od blisko 20 lat. Do redakcji naszego portalu gorzowianin.com zwrócili się rodzice uczniów SP1, którzy podkreślają że placówka do której uczęszczają ich dzieci jest po prostu w tragicznym stanie.

- Kiedy odchodziłem z tej szkoły 20 lat temu wyglądała dokładnie tak samo jak teraz. Chociaż teraz jest nawet gorzej, bo okna wypadają z futryn, instalacja elektryczna jest w tragicznym stanie, centralne łatane, brak termostatów, grzyb na ścianach, zapadający się sufit w auli – wylicza Paweł Iwanowski, rodzic oraz absolwent SP nr 1 w Gorzowie.

Rodzice żalili się, że szkoła ich dzieci jest "olewana" przez miasto i ciągle słyszą, że nie ma środków na generalny remont placówki. A w zapewnienia władz Gorzowa o pracach remontowych w placówce po prostu nie wierzyli.

Jednak mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy interesują się losem tej najstarszej podstawówki w mieście. Jeszcze w tym roku zostaną wyremontowane dwie najbardziej zniszczone klasy oraz szkolna aula.

- Do końca lutego chcemy sporządzić plan remontowy. A wszystkie działania będą musiały zostać przeprowadzone zgodnie z zaleceniami sanepidu. Na początek zostaną wyremontowane klasy numer 22 i 27 oraz szkolna aula. W klasach prace będą polegały na remoncie ścian i sufitu oraz wymianie lub renowacji 8 sztuk okien. Natomiast w auli będzie to naprawa ścian oraz sufitu – opowiada Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Wstępnie prace oszacowano na 200 tys. zł, a pieniądze mają pochodzić ze środków budżetu miasta Gorzowa. Kiedy możemy spodziewać się modernizacji klas i auli? Na pewno jeszcze w 2018 roku, jednak to dyrekcja będzie decydowała o tym, kiedy prace zostaną przeprowadzone, tak aby były jak najmniej uciążliwe dla dzieci.

Oprócz tego, gorzowski magistrat wspólnie z wydziałem edukacji przygotuje wszelkie kosztorysy i dokumentację remontową, tak aby kiedy tylko pojawią się wolne środki w budżecie, można było przystąpić do prac naprawczych. Nie wykluczone, że kolejne remonty będzie można przeprowadzić w 2019 roku.

- Do tej pory na bieżące remonty w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego miasto wydało w 2017 roku 160 tysięcy złotych. Wykonano wymianę rur spustowych, rynien dachowych i obróbek blacharskich, izolacje przy kominach, remont podłogi w sali rekreacyjnej, wymianę rurociągu stalowego w ścianie przy sali gimnastycznej, wymianę pękniętej rury deszczowej, naprawę uszkodzonej ściany w auli, wymianę okien w 2 szatniach uczniowskich przy sali gimnastycznej, wymianę 1 kraty wentylacyjnej – komentuje Ewa Sadowska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości