Farba z wiaduktu pobrudziła samochody [zdjęcia]

5 września 2018, 10:48, ak
fot. gorzowianin.com
Jeden z mieszkańców Gorzowa zwraca uwagę na źle zabezpieczone prace przy malowaniu natryskowym wiaduktu nad ul. Chrobrego. Samochód należący do jego rodziny został pokryty kropkami szarej farby, którą był malowany wiadukt.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się pan Maciej, który opisał problem z jakim spotkał się członek jego rodziny pod koniec ubiegłego tygodnia. A chodzi o remont estakady kolejowej i malowanie wiaduktu stalowego nad ul. Chrobrego.

- Auto członka mojej rodziny jest całe pokryte kropkami jasnej farby, dokładnie w takim samym kolorze jak ta na wiadukcie. Samochód kilka razy dziennie pokonuje trasę centrum – Zawarcie. Jasne kropki farby są nie do usunięcia z lakieru i zostaje tylko metoda mechaniczna, aby pozbyć się farby z każdego elementu karoserii pojazdu. Samochód ma mniej niż rok, a przez zabieg usuwania farby i polerkę, auto straci na wartości. Ponadto dotykając ręką karoserię, czuć kropki farby, które są jak papier ścierny – opowiada w mailu do redakcji czytelnik Maciej.

Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę, że zapewne większa grupa kierowców została poszkodowana w ten sposób, a wszystko przez niewłaściwe zabezpieczenie wiaduktu podczas malowania natryskowego. Mężczyzna pyta się również czy na czas malowania nie można było wyłączyć danego pasa jezdni z ruchu.

Jak się okazuje, do identycznej sytuacji przy malowaniu wiaduktu doszło we wtorek 4 września. Pracownik firmy zajmującej się modernizacją estakady, na podnośniku malował natryskowo elementy wiaduktu. W trakcie malowania, pod wiaduktem przejeżdżały samochody. Natomiast jedynym zabezpieczeniem przed tryskającą farbą był kosz podnośnika owiniętym niebieskim materiałem.

Z prośbą o komentarz i wyjaśnienie danej sytuacji zwróciliśmy się do firmy Intercore, wykonawcy modernizacji estakady kolejowej i PKP Polskich Linii Kolejowych, które są zleceniodawcą inwestycji.

Fotoreportaż


1/4 Auto pobrudzone farbą

1/4 Auto pobrudzone farbą

2/4 Auto pobrudzone farbą

2/4 Auto pobrudzone farbą

3/4 Auto pobrudzone farbą

3/4 Auto pobrudzone farbą

4/4 Auto pobrudzone farbą

4/4 Auto pobrudzone farbą

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->