Podgórna po „naprawie” tonie w błocie [zdjęcia]

14 marca 2018, 14:53, ak
fot. czytelnik Michał
Mieszkańcy ul. Podgórnej w Gorzowie mają dosyć fatalnego stanu drogi, która zamieniła się w wielkie grzęzawisko. A pomoc od miasta poprzez przywiezienie tłucznia okazało się nieskuteczne.

Na początku marca pisaliśmy o problemie mieszkańców ul. Podgórnej z gorzowskiego Zawarcia. Miasto miało poprawić stan drogi poprzez przywiezienie wywrotek z tłuczniem, który miał być wykorzystany do zasypania dziur.

Jednak jak się okazało, stan ulicy wcale się nie poprawił, a jest jeszcze gorzej. We wtorek 13 marca zwrócił się do nas czytelnik Michał z prośbą o interwencję..

- Tak wygląda nasza droga po "naprawie". Jest gorzej, niż było wcześniej. To błoto i grzęzawisko, które właśnie powstało na naszej drodze, to ten "tłuczeń". Miasto chyba robi sobie żarty z mieszkańców ul. Podgórnej – opisuje czytelnik Michał, mieszkaniec ul. Podgórnej i przesłał zdjęcia, które zostały wykonane na początku tygodnie.

Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji zwróciliśmy się do Urzędu Miasta. W środę 14 marca dostaliśmy odpowiedź, że mieszkańcy sami chcieli przywiezienia tłucznia z rozbiórki torowiska tramwajowego z ul. Walczaka. Ustalono, że wykonawca przebudowy torowiska przywiezie ten materiał, a mieszkańcy Podgórnej sami po rozplantują na drodze.

- Po przywiezieniu kilku 11 tonowych wywrotek, mieszkańcy telefonicznie poinformowali, że materiał ten jest grubej frakcji z domieszką piasku i gliny. Przekazali, że nie chcą takiego materiału. Po tej informacji wstrzymano przywóz tego materiału. Obecnie na drogach o nawierzchni gruntowej rozmrożone jest około 10 cm gruntu, poniżej jest zamarznięty. Fakt ten jak również występujące w ostatnich dwóch dniach opady deszczu, doprowadziły do powstania w górnej warstwie tych dróg nawierzchni grząskiej „błota”. W środę 14 marca wprowadzono firmę utrzymującą drogi gruntowe do zebrania nawiezionego materiału i poprawy stanu nawierzchni ul. Podgórnej – tłumaczy Zdzisław Plis, dyrektor wydziału dróg w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Jednak mieszkańcy i tak nie są zadowoleni z efektów i podkreślają, że za kilka dni ponownie będą tonąć w błocie.

Fotoreportaż


1/3 Wielkie grzęzawisko na Podgórnej

1/3 Wielkie grzęzawisko na Podgórnej

2/3 Wielkie grzęzawisko na Podgórnej

2/3 Wielkie grzęzawisko na Podgórnej

3/3 Wielkie grzęzawisko na Podgórnej

3/3 Wielkie grzęzawisko na Podgórnej

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości