Wiadomości

Dzikie wysypisko śmieci pod mostem Lubuskim [zdjęcia]

23 lutego 2018, 11:20, ak
fot. czytelniczka Ilona
Mieszkanka Zawarcia skarży się na zaniedbany teren przy ul. Wał Okrężny i podkreśla, że władze miasta pamiętają o nim tylko podczas Dni Gorzowa. Natomiast przez pozostały czas, w okolicach mostu składowane są śmieci, a o patrolach straży miejskiej można zapomnieć.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się nasza czytelniczka, która jest mieszkanką gorzowskiego Zawarcia z prośbą o interwencję. Pani Ilona codziennie spaceruje z psem i obserwuje, jak pogarsza się stan okolicy w której mieszka, a zwłaszcza teren przy Wale Okrężnym, obok dawnego Grodzkiego Domu Kultury.

- Ilość przybywających z każdym dniem śmieci jest zatrważająca. Od opakowań z McDonald’s, amatorów nocnych eskapad nad rzekę, przez potłuczone szkło, butelki i inne. Powszechnie chyba wiadomo, a przynajmniej mieszkańcy okolicznych domów oraz osoby, które wywożą śmieci wiedzą, że obszar pod mostem Lubuskim jest idealnym miejscem do składowania śmieci. Są to lodówki, stare dywany czy też resztki płytek, które zostały po remoncie – opisuje w mailu do redakcji czytelniczka Ilona.

Mieszkanka Zawarcia zastanawia się, dlaczego ta część miasta jest tak rzadko odwiedzana przez patrole policji czy też straż miejską i podkreśla, że wszyscy przypomną sobie o tym terenie dopiero w momencie, kiedy przyjdzie czas organizacji kolejnych Dni Gorzowa.

- Tuż przed organizacją imprezy, wjadą kosiarki z całego miasta, przemielą śmieci a rozdrobnione resztki rozwieje wiatr. Wtedy znowu będzie można powiedzieć, że przecież miasto zwraca się ku rzece, czyli najlepszemu co mamy. Wówczas będzie można podziwiać idealnie przystrzyżone drzewka, krzewy i trawy. Oczywiście to będzie stan idealny na całe 3 dni zabawy – komentuje mieszkanka Zawarcia.

Pani Ilona podkreśla również, że podobna sytuacja jest przy ul. Zielonej, gdzie mieszka. Teren pod jej domem jest miejscem nocnych spotkań, a zatoczka przed budynkiem została zamieniona na parking na samochodów nauki jazdy czy też miejscem odpoczynku dla kierowców samochodów ciężarowych, którzy zostawiają po sobie śmieci i inne „pamiątki”.

Czekamy na odpowiedź Urzędu Miasta w sprawie zaśmieconego terenu przy ul. Wał Okrężny oraz tego czy będą zwiększone patrole straży miejskiej na gorzowskim Zawarciu.

Jeżeli teren w Waszej okolicy też zamienił się w wysypisko śmieci - zgłoście się do nas, a my zajmiemy się sprawą. Wystarczy, że zrobicie parę zdjęć i opiszecie problem. Czekamy na zgłoszenia na kontakt@gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

1/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

2/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

2/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

3/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

3/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

4/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

4/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

5/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

5/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości