Wiadomości

Śmieci znikną z Wału Okrężnego [zdjęcia]

26 lutego 2018, 12:02, ak
fot. czytelniczka Ilona
Po interwencji portalu gorzowianin.com magistrat oraz straż miejska zajmie się zaśmieconym terenem przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie. Jeszcze w poniedziałek służby sprawdzą teren.

W piątek 23 lutego pisaliśmy o dzikim wysypisku śmieci przy ul. Wał Okrężny w okolicach mostu Lubuskiego. Wówczas zwróciła się do redakcji portalu gorzowianin.com czytelniczka Ilona, która zwróciła uwagę na ilość śmieci, która przybywa z każdym dniem.

- Ilość śmieci jest zatrważająca. Od opakowań z McDonald’s, amatorów nocnych eskapad nad rzekę, przez potłuczone szkło, butelki i inne. Powszechnie chyba wiadomo, a przynajmniej mieszkańcy okolicznych domów oraz osoby, które wywożą śmieci wiedzą, że obszar pod mostem Lubuskim jest idealnym miejscem do składowania śmieci. Są to lodówki, stare dywany czy też resztki płytek, które zostały po remoncie – opisuje w mailu do redakcji czytelniczka Ilona.

Mieszkanka Zawarcia zastanawiała się, dlaczego ta część miasta jest tak rzadko odwiedzana przez patrole policji czy też straż miejską i podkreślał, że wszyscy przypomną sobie o tym terenie dopiero w momencie, kiedy przyjdzie czas organizacji kolejnych Dni Gorzowa.

Zwróciliśmy się więc do urzędników z pytaniem czy miasto zamierza zająć się problemem i czy teren zostanie uprzątnięty.

- Jeszcze dzisiaj teren przy Wale Okrężnym odwiedzą strażnicy miejscy oraz pracownicy wydziału gospodarki komunalnej i transportu. Służby muszą sprawdzić przede wszystkim co to są za odpady oraz do kogo należy teren na którym leżą śmieci, czy jest to teren miejski czy też należący do lubuskiego urzędu melioracji – mówi Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Dopiero kiedy zostanie ustalone do kogo należy teren na którym powstało dzikie wysypisko śmieci, będzie można rozpocząć działania związane z uprzątnięciem odpadów.

Do redakcji portalu gorzowianin.com wpłynęły kolejne zgłoszenia m.in. z ul. Góra Powstańców czy ul. Poniatowskiego. Problem został przekazany dalej i czekamy na odpowiedź urzędników - mamy nadzieję, że tak samo pozytywną.

Jeżeli teren w Waszej okolicy też zamienił się w wysypisko śmieci - zgłoście się do nas, a my zajmiemy się sprawą. Wystarczy, że zrobicie parę zdjęć i opiszecie problem. Czekamy na zgłoszenia na kontakt@gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

1/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

2/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

2/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

3/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

3/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

4/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

4/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

5/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

5/5 Zaśmiecony Wał Okrężny

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości