Wiadomości

Zaśmiecony teren giełdy

16 maja 2018, 19:20, ak
fot. czytelniczka Adrianna
Co niedzielę teren giełdy w Gorzowie odwiedzają tłumy ludzi, którzy zostawiają po sobie śmieci. Niestety jedno z miejsc zamieniło się w dzikie wysypisko śmieci. Jednak jest to teren prywatny i nie zostanie posprzątany przez miasto.

W niedzielę 13 maja do naszej redakcji napisała czytelniczka Adrianna, która zwróciła uwagę na zaśmiecony teren giełdy przy ul. Złotego Smoka. Jak podkreślała czytelniczka, praktycznie cały teren giełdy jest zaśmiecony, a jedno z miejsc stało się dzikim wysypiskiem śmieci.

- Chciałam w niedzielę podczas giełdy wyrzucić śmieci na jednym stoisk, natomiast sprzedawczyni kazała mi pójść na parking i tam wyrzucić śmieci. Byłam przerażona tym widokiem, bo wiele z tych odpadów znajdujących się na parkingu, to rzeczy których nie udało się sprzedać i ludzie wyrzucają je, aby nie zabierać ich ze sobą – opowiada czytelniczka Adrianna.

Mieszkanka Gorzowa podkreśla, że trzeba coś zrobić z tym zaśmieconym terenem zanim zalęgną się szczury. O komentarz zwróciliśmy się do Urzędu Miasta oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza częścią giełdy.

W środę 16 maja otrzymaliśmy odpowiedź od OSiRu. - Zaśmiecony teren jest zarządzany przez prywatną firmę, która również administruje giełdą odbywającą się w niedzielę. Natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji administruje terenem giełdy przy ul. Złotego Smoka 6, który jest systematycznie sprzątany po każdej giełdzie w niedzielę, a w razie potrzeby od poniedziałku do piątku – tłumaczy Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

A to oznacza, że śmieci które pozostają na tyłach parkingu nadal będą tam leżały, bo znajdują się na prywatnym terenie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości