Wiadomości

Zwiadowców i Minerów doczeka się oświetlenia [zdjęcia]

27 marca 2018, 12:21, ak
fot. czytelnik
Mieszkańcy ul. Zwiadowców i Minerów w Gorzowie narzekają na stan swoich ulic oraz na brak oświetlenia. Władze miasta zapewniły, że oświetlenie powstanie do 2019 roku, natomiast drogi zostaną utwardzone.

Na początku marca do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócili się mieszkańcy ul. Zwiadowców i Minerów z prośbą o interwencję. Chodziło o fatalny stan obu ulic, które oprócz tego że są drogami gruntowymi i nieutwardzonymi, to jeszcze nie mają oświetlenia.

Mieszkańcy podkreślali, że zarówno ul. Zwiadowców, jak i Minerów jest w katastrofalnym stanie, wszędzie są wyboje, nierówności , błoto i kałuże w czasie opadów. Wtedy mieszkańcy mają problem z dojściem do głównej ul. Kostrzyńskiej, natomiast latem mają problemy z oddychaniem przez tumany kurzu unoszące się w powietrzu. Ponadto gorzowianie obawiali się, że podczas remontu ul. Kostrzyńskiej ich ulicami będzie prowadzony objazd.

Dlatego też portal gorzowianin.com zwrócił się do Urzędu Miasta z pytaniem czy magistrat zamierza w jakikolwiek sposób pomóc mieszkańcom. Po dwóch tygodniach otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników.

- Ulice Zwiadowców i Minerów posiadają nawierzchnię gruntową w niewielkim stopniu utwardzoną kruszywem kamiennym, które w czasie eksploatacji oraz przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych ulegają szybkiej degradacji i deformacji szczególnie w okresie jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym. Miasto ma zaplanowane w tym rejonie prace utrzymaniowe polegające na profilowaniu i zagęszczaniu istniejącej nawierzchni. Prace zostaną wykonane do końca maja 2018 roku. Ponadto informuje, że miasto zleciło opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę oświetlenia drogowego dla obu ulic w ramach budżetu obywatelskiego 2018, na podstawie której w latach 2018-2019 planowana jest jej realizacja – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ponadto miasto zapewnia, że na żadnym etapie przebudowy ul. Kostrzyńskiej nie jest planowany objazd ulicami Zwiadowców i Minerów. A to oznacza, że w wyniku realizacji przebudowy ulicy Kostrzyńskiej nie powinna następować dodatkowa degradacja nawierzchni obu ulic.

- Natomiast jeżeli dojdzie do sytuacji, w której dojdzie do zniszczenia nawierzchni wskutek prac związanych z przebudową ul. Kostrzyńskiej, temat jej odtworzenia będzie rozpatrywany przez magistrat. W ramach przebudowy ul. Kostrzyńskiej docelowo planowane jest zamknięcie wlotu do ul. Minerów i praktycznie drogi te obsługiwać będą tylko ruch lokalny – podkreśla rzecznik UM.

Fotoreportaż


1/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

1/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

2/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

2/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

3/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

3/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

4/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

4/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

5/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

5/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

6/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

6/6 Zniszczona ul. Minerów i Zwiadowców

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości