Samochody zastawiają wjazd pod kamienicę [zdjęcia]

14 marca 2018, 16:13, red
fot. czytelniczka Anna
Mieszkańcy kamienic przy ul. Sikorskiego 109 i 110 w Gorzowie mają problem z dojazdem pod własny dom. Wszystko przez to, że tymczasowy dojazd, który został wyznaczony przez parking centrum handlowego jest zastawiany przez auta pracowników.

Miesiąc temu rozpoczął się remont ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Dworcowej. Plac budowy został otoczony płotem, więc niektórzy mieszkańcy zostali odcięci od dojazdu samochodem pod dom. W niektórych przypadkach zostały wyznaczone tymczasowe dojazdy pod kamienice, jednak są one notorycznie zastawiane przez samochody.

Z takim problemem borykają się mieszkańcy kamienic przy ul. Sikorskiego 109 i 110. Gorzowianie mają problem z dojazdem pod dom, bo droga jest zastawiana przez auta pracowników Parku 111. Z prośbą o interwencję zwróciła się do nas pani Anna, mieszkanka jednej z kamienic.

- Zgłaszałam sprawę już kilka razy na straż miejską, ale bez skutku. Odkąd remontują ul Sikorskiego od strony Parku 111, mieszkańcy nie mają możliwości dojazdu pod własną kamienice. Wjazd jest owszem od strony parkingu Parku 111, ale jest codziennie zastawiony przez samochody, ponieważ stoi tam znak "nie dotyczy właścicieli park 111". Ostatnio moja babcia źle się poczuła i przyjechało pogotowie, ale powinien być helikopter gdyż wjazd był oczywiście zastawiony i karetka nie mogła przejechać. Jako mieszkańcy nie czujemy się ważni - opisuje czytelniczka Anna, mieszkanka kamienicy przy ul. Sikorskiego.

Sprawę przekazaliśmy do komendanta straży miejskiej oraz do Urzędu Miasta Gorzowa. W środę 14 marca otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników.

- Zostanie zorganizowane specjalne spotkanie z mieszkańcami i właścicielami Parku 111, tak aby wypracować rozwiązania, które uwzględnią potrzeby mieszkańców kamienicy przy ul. Sikorskiego 109 i 110. Natomiast jeżeli chodzi o straż miejską, to przyjęła ona zgłoszenie od mieszkanki i zajmie się sprawą – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Fotoreportaż


1/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

1/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

2/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

2/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

3/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

3/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

4/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

4/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

5/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

5/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

6/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

6/6 Problemy z przejazdem na Sikorskiego

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości